logo

Okumak için sınır yok

DSİ Baraj Ortaokulu’nda öğrenci ve öğretmenler haftanın belirli günlerinde okullarında kitap okuma günü düzenliyorlar. Kitap okuma gününde okulun bahçesinde, sınıflarında her yerde aldıkları kitapları okuyan öğrenci ve öğretmenler yaptıkları bu farklı etkinlikle farkındalık oluşturmaya ve kitap okuma alışkanlığı konusunda herkese örnek olmaya çalışıyorlar.

ADANA (GÜNEY HABER)-DSİ Baraj Ortaokulu’nda öğrenci ve öğretmenler haftanın belirli günlerinde okullarında kitap okuma günü düzenliyorlar. Kitap okuma gününde okulun bahçesinde, sınıflarında her yerde aldıkları kitapları okuyan öğrenci ve öğretmenler yaptıkları bu farklı etkinlikle farkındalık oluşturmaya ve kitap okuma alışkanlığı konusunda herkese örnek olmaya çalışıyorlar.

Küçük, büyük her yaştan kişiye büyük katkıları olan okuma alışkanlığının küçük yaşlarda kazandırılması için DSİ Baraj Ortaokulu öğretmenleri, kendileri ellerine kitaplarını alarak öğrencileri ile birlikte kitap okuma günü düzenliyorlar. Havaların da güzel olması ile birlikte okul bahçesinde çimlere uzanarak kitap okuyan öğrenciler, kendileri için bu faydalı etkinliği tertip eden öğretmenlerine teşekkür ediyorlar.

Kitap okumanın insana kazandırdıklarını çok iyi bildiklerini ve öğretmenlerin de çocuklara eşlik ederek onların kitap okuma sevgisini arttırmaya çalıştıklarını belirten DSİ Baraj Ortaokulu Müdürü Ahmet Taşdemir; “Okulumuzda kitap okuma günleri düzenliyoruz. Haftanın belirli günlerinde öğrenci, öğretmen herkes ellerine kitaplarını alarak istedikleri yere geçerek kitaplarını okuyorlar. Öğretmenlerimiz çocuklarımıza kitap sevgisi aşılamak ve kitap sevgilerini daha da arttırmak için kendileri de ellerine kitaplarını alıyorlar ve kitap okuma gününde onlar da kitaplarını okuyorlar. Öğrencilerimiz bahçede çimlerin üzerinde, merdiven basamaklarında, gölgelik yerlerde nereyi rahat bulurlarsa orada kitaplarını okuyorlar. Bizde okumak için sınır yok. İstedikleri gibi kitaplarını okusunlar, yeter ki okusunlar.” ifadelerini kullandı.

Okullarında yapılan kitap okuma etkinliğinden çok memnun olduklarını belirten DSİ Baraj Ortaokulu öğrencileri ise; “Okulumuzda düzenlenen kitap okuma günlerinde kitaplar okuyoruz. Bunu bir alışkanlık haline getirdik. Yapılan etkinlik sayesinde birçok kitabı bitirdik ve bir sonraki kitap için heyecanlanıyoruz. Bizim için böylesine faydalı etkinlikleri düzenleyen okul yönetimimize ve bizlerle birlikte kitap okuyan öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

Share
711 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.