Adana Güney Haber

Özkan: “Sulama Birlikleri Çiftçinin Yanında Olmalı”

Özkan: “Sulama Birlikleri Çiftçinin Yanında Olmalı”
837 views
21 Temmuz 2020 - 0:50

Mevsim koşullarına göre, Adana da üretimin en hassas olduğu konulardan biri olan zamanında ve bilinçli sulama olduğunu vurgulayan Adana Seyhan Ziraat Odası Yönetim Kurulu 2. Başkanı Yaşar Özkan,  “Sulama Birlikleri çiftçinin yanında olmalı” dedi

(HABER MERKEZİ)-Mevsim koşullarına göre, Adana da üretimin en hassas olduğu konulardan biri olan zamanında ve bilinçli sulama olduğunu vurgulayan Adana Seyhan Ziraat Odası Yönetim Kurulu 2. Başkanı Yaşar Özkan,  “Sulama Birlikleri Çiftçinin Yanında Olmalı” dedi.

Özkan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 “2020 Üretim Sezonu tüm yoğunluğuyla devam etmektedir. Çiftçilerimiz zorlu koşullara ve eksik kalan desteklere rağmen tüm çabaları ile tarımın devamlılığı adına çalışmaktadırlar.

Mevsim koşullarına göre, Adana da üretimin en hassas olduğu konulardan biri de zamanında ve bilinçli sulamadır. Üreticiler tarafından yönetilen sulama birlikleri bilindiği gibi kapatılmış olup tüm hizmetler DSİ tarafından verilmektedir. Ancak sulama birlikleri zamanında üreticilerin paraları ile alınan makineler üreticimizin hizmetinden çekilmiştir. Bu yanlış bir uygulamadır. Üreticilerimizin makine talepleri mutlaka yerine getirilmelidir. Bununla birlikte DSİ’nin yerine getirmesi gereken çalışmalarda üreticilerden akaryakıt desteği istememelidir. Üreticiler bu konuda ciddi sıkıntı yaşamaktadır. Sulama birliklerini yönetecek kişilerin alanında birikimli ve işin ehli olmaları gerekir.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin