Adana Güney Haber

Parlamenterler Derneği: “Bahçeli’nin Teklifini Destekliyoruz”

Parlamenterler Derneği: “Bahçeli’nin Teklifini Destekliyoruz”
1.628 views
19 Aralık 2020 - 2:40

Parlamenterler Derneği, bölücü terör örgütüyle açık ilişki içinde bulunduğu pek çok kez ortaya çıkan HDP’nin kapatılması konusunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye destek verdi.

(HABER MERKEZİ)-Parlamenterler Derneği, bölücü terör örgütüyle açık ilişki içinde bulunduğu pek çok kez ortaya çıkan HDP’nin kapatılması konusunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye destek verdi, “HDP, Türkiye’nin düşmanlarının safındadır” ifadesini kullandı. Parlamenterler Derneği Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi :

“Anayasada yerini bulan: Türkiye Cumhuriyeti Devletinin; vatanı ve milleti ile bölünmez bütünlüğü, egemenliğin kayıtsız ve şartsız Türk Milletine ait olduğu ve bu egemenliğin hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılamayacağına dair hükmü ihlal eden veya yok sayan teşebbüsleri hıyanet olarak nitelemekte ve bu ihanete asla müsaade ve müsamaha gösterilmemesi gerektiğini savunmaktadır. ABD tarafından ülkemize yönelik yaptırım kararına karşı milletimiz ve devletimiz yekvücut olarak en yüksek perdeden tepkisini göstermiştir. Nitekim TBMM’de bulunan dört siyasi parti de bu yaptırımların kabul edilemez olduğuna dair ortak metin yayımlamıştır.”

“HDP, ortak metne imza atmaktan da kaçınarak; Türk Milletine ve Türk Devletine doğrudan düşmanlık yapmaktan kaçınmadığını, fırsat eline geçtiğinde düşmanlarımızın yanında bizim karşımızda olacağını bir kez daha ispatlamıştır. HDP’nin ilk olmayan asla son da olmayacak bu hastalıklı ve hain tutumu, milletimizin vicdanında terör şebekesi olduğu yönünde kanaatini perçinlemiştir.”

“Bu hastalıklı ve hasmane tutuma karşı en yüksek perdeden ilk ve tek tepki Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’den gelmiştir. Sayın Bahçeli, haklı olarak ‘HDP, milletin vergilerinden oluşan Hazine yardımlarının üzerine yatarak millete ihanet etmektedir. Üstelik aldığı paralar ihanet, mermi, şehadet olarak maalesef fatura edilmektedir. Haksızlık zulüm değil mi? Milletten geçinip millete silah çekmek alçaklık sayılmayacak mı? Adalet bu demokrasi ayıbının, bu insanlık faciasının neresindedir?’ diye sormakta ve terör şebekesinin KAPATILMASINI talep etmektedir.”

“Parlamenter Derneği, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, HDP’nin KAPATILMASI önerisini açıktan ve bütün samimiyetiyle desteklemektedir. HDP bugüne kadar hiçbir konuda Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yanında ve yakınında olmamıştır.  Çeşitli kişi ve uzmanlarca yapılan hesaplamalarda, hain terör örgütünün Devletimize bu güne kadar verdiği maddi zararın 1 trilyon doları bulduğu ifade edilmektedir. Bu rakamın, Devletimizin bir yıllık gayri safi milli hâsılasına eş olduğu düşünülürse, terör örgütünün ihanetinin boyutu daha iyi anlaşılabilir. Ekonomik zararın yanında maddiyatla ölçülemeyecek şehit ve gazilerimizi, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik tehdidin devam ettiğini düşündüğümüzde yüreğimizdeki yangın daha da büyümektedir.”

“HDP, hiçbir milli meselede yanımızda yer almamasına rağmen bugüne kadar milyonlarca lira Hazine yardımını kesesine indirmiştir. Bu haramiliktir. Bu paralar, siyasetin teröre paravan edilerek amacı dışında harcanmasına yol açmıştır. Biz; doğrudan veya sinsi yöntemlerle teröre paravanlık, paratönerlik yapan adı sözde parti olan bu ihanet oluşumuna asla müsamaha ile bakmıyoruz.”

“Terör örgütünün siyasi kanadı olarak çalışan, tek amacı Türk Milletine, Türk Devletine düşmanlık olan bu habis oluşuma daha fazla müsamaha gösterilemez. Geç kalınmadan gerekli cerrahi müdahale yapılmalı ve HDP temelli kapatılmalıdır. Arkasında ‘Bilmem şu kadar seçmen desteği var, parti kapatmalarının Türkiye’de olumlu sonuçları görülmedi’ gibi zırvalar yersiz ve anlamsızdır.”

“Malum odağın sözcülerinden birisi, TBMM’de ‘Şimdi biz bu kürsüden defalarca söyledik. Biz öldükten sonra ölenin hükmünün kalkacağını ve geride kalanların acısını kim olursa olsun paylaşacağımızı söyledik. Ölen kim olursa olsun, asker, polis, dağa giden ya da sivil bir insan kim olursa olsun…’ deme cüretini göstermiş, büyük bir utanmazlıkla terörist leşi ile Şehidi aynı kefeye koymuştur. ‘Biz bildiğimizi yaparız, dağa teröristlerin yanına da gideriz, leş ölülerine omuz da veririz. Üstelik bunu da Türk Milletinin, Türk Devletinin bize sağladığı kırmızı plakalarla, maddi manevi imkânlarla yaparız.’ demeye getirmektedir.”

“Bilinmelidir ki dağdaki terör yuvasının TBMM’deki uzantılarının arkasında suistimal, tehdit ve şantajla ‘Bilmem ne kadar oy’ varsa, canilerin karşısında Büyük Türk Milleti vardır. Egemenlik Millete aittir, hiç kimseye, hiçbir grup veya zümreye devredilemez. Cumhuriyetin Savcıları bu terör odağının açılmamak üzere kapatılması için derhal harekete geçmeli ve HDP temelli kapatılarak temsilcilerine ‘SUÇA İŞTİRAK’ gerekçesiyle siyaset yasağı getirilmelidir.”

“Sayın Bahçeli’nin gayet yerinde ve açıkça belirttiği gibi ‘Etnik bölücülüğü ve terörü referans alan hiçbir parti kuruluşuna da müsaade edilmemelidir. Gerekirse Anayasa’da düzenleme yapalmalı, gerekirse Siyasi Partiler Kanunu ve Türk Ceza Kanunu’nda reform yapılmalı’ ve bu kanayan yara durdurulmalıdır.”

“Terör örgütünün çeşitli ülkelerde ofislerinin olduğu, elini kolunu sallayarak Türkiye karşıtı faaliyetler yürüttüğü herkesin malumudur. Kanlı terör örgütünün sözde siyasi temsilcilerinin yasaların sağladığı koruma ile ülkemizde rahatça hareket ettiği göz önünde bulundurulduğunda yurt dışında ve uluslararası platformlarda yürütülen mücadelenin akamete uğrayacağı şüphesizdir. Ayrıca hiçbir demokraside ayrılıkçı, bölücü, şiddeti önceleyen terör şebekelerinin siyasi uzantılarına müsamaha gösterilmemektedir. Bunu Avrupa’dan iyi biliyoruz. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarının da bu yönde olduğunu hatırlatmak isteriz.”

“O halde; Milletimizin yüzüne bakarken başımızın öne eğilmesini istemiyorsak, güvenlik kuvvetlerimizin canları kanları bahasına kahramanca sürdürdüğü mücadelede onları yalnız bırakmak, onların destanlarını akamete uğratmak istemiyorsak HDP derhal ve temelli olarak kapatılmalı ve ileride benzer türevlerinin açılmaması için gereken her türlü yasal düzenlemeler yapılmalıdır. Biz terör destekçilerinin değil, milletimizin yanında olmalıyız. Bu yangın söndürülemediği takdirde gelecek nesillere, şehitlerimize, gazilerimize, çocukları dağa kaldırılan insanlara karşı hukuken, ahlaken, vicdanen suç işlemiş olacağız. Parlamenterler Derneği, Milletimizin hislerine tercüman olmayı kendisine vazife saymış bir STK olarak bu konuda üzerine düşen her türlü desteğe hazırdır.”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -