logo

04 Ağustos 2018

Sektörlerde toplam ciro yüzde 25,1 arttı

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmede, sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksinin, 2018 yılı Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %25,1 arttığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksinin ise bir önceki aya göre %1,3 arttığı belirtildi.

ADANA (GÜNEY HABER)-TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2018 yılı Mayıs ayı Ciro Endeksleri değişim oranları değerlendirildi.

Yapılan değerlendirmede, sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksinin, 2018 yılı Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %25,1 arttığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksinin ise bir önceki aya göre %1,3 arttığı belirtildi.

Takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksinin, 2018 yılı Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %30 arttığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksinin ise bir önceki aya göre %3,6 arttığı bildirildi.

Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksinin, 2018 yılı Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %42,7 arttığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksinin ise bir önceki aya göre %4,3 arttığı belirtildi.

Takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksinin, 2018 yılı Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %19,8 arttığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksinin ise bir önceki aya göre %0,9 azaldığı bildirildi.

Takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksinin, 2018 yılı Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %23,3 arttığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksinin ise bir önceki aya göre %1,6 arttığı belirtildi.

 

 

 

Share
138 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.