Adana Güney Haber

Sezon açıldı, alışverişler hızlandı

Sezon açıldı, alışverişler hızlandı
11 views
10 Haziran 2019 - 2:21

Ramazan bayramı sonrasında startı verilen düğün sezonu nedeni ile altın alışverişleri de hız kazandı. Düğünde takı takacak olanlar ve evlenecek olanların yeni sezona ait olan takılar arasından seçim yapmaya başladıkları bu günlerde altın fiyatlarının kısmen düşük olması da vatandaşları mutlu ediyor.

ADANA (GÜNEY HABER)-Ramazan bayramı sonrasında startı verilen düğün sezonu nedeni ile altın alışverişleri de hız kazandı. Düğünde takı takacak olanlar ve evlenecek olanların yeni sezona ait olan takılar arasından seçim yapmaya başladıkları bu günlerde altın fiyatlarının kısmen düşük olması da vatandaşları mutlu ediyor.

Düğünlerin olmazsa olmazı olan ve evlenecek çiftleri en çok zorlayan konuların başında altın alışverişleri başladı. Başta altın setleri ve bilezikler olmak üzere bol çeşit arasından kendi zevklerine göre altınlarını düğün öncesinde almak isteyenler uzun zamandan bu yana satış yapamamaktan şikayetçi olan kuyumcu esnafının da yüzünün gülmesine neden oldu.

Düğün için yapılan alışverişlerin uzun zamandan beri durgun olan piyasaya canlılık getirdiğini belirten Kuyumcu Akif Saraç; “Altın fiyatlarında yaşanan aşırı yükselmeler, kişilerin altın alımlarını durdurarak sadece yaptıkları birikimlerini yüksek fiyatlardan satarak kazanç sağlamalarına neden oldu. Bizler de satış yapamadığımız için sektör olarak uzun zamandan beri durgunluk içindeydik ve düğün sezonunu açılmasını bekliyorduk. Artık bayram sonu itibari ile düğün sezonu açılıyor ve bizlerin de satışları 15-20 gün öncesinde artmaya başladı. Altınlar düğünlerin vazgeçilmezi olduğu fiyatlar yüksek de seyretse insanların alması gerekiyor. Bu nedenle satışların başlaması sektörümüz açısından adeta taze kan oldu diyebilirim.” ifadelerini kullandı.

En çok rağbet gören altın çeşitleri hakkında da bilgiler veren Saraç ;”Düğünlerin olmazsa olmazı elbette ki bileziklerdir. Bu nedenle bilezik satışlarımızda artışlar var. Düğün sahipleri genellikle bilezik ve takı setlerine yoğunlaşırken hediyelik takı takmak isteyenlerin tercihi ise bileklikler ve çeyrek, yarım altınlar oluyor. Bu nedenle bilezik, takı setleri ve çeyrek, yarım altın grupları en çok satışını yaptığımız ürünler oluyor. Şuanda satışlarımız gayet güzel gidiyor. İnsanlar yatırım için değil düğün için alışveriş yapsa da bu hareketlilik sektörümüzün uzun zamandan bu yana beklediği bir hareketlilikti.” şeklinde konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin