hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Sözlü Tunus Heyetini Ağırladı 

Son Güncelleme :

29 Mayıs 2014 - 23:46

/ 553 views kez okundu.
Sözlü Tunus Heyetini Ağırladı 

AW103050Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’da bulunan Tunus’un Nabeul kenti Valisi Mohamed Akermi Hamdi, Milletvekili Saliha Bin Ayşa ve beraberindeki heyete yemek verdi. 

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’da bulunan Tunus’un Nabeul kenti Valisi Mohamed Akermi Hamdi, Milletvekili Saliha Bin Ayşa ve beraberindeki heyete yemek verdi.
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un da katıldığı yemek Park Zirve’de gerçekleştirildi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Tunus heyetini Adana’da görmekten mutlu olduklarını söyledi. Heyetin ziyaretinin Adana ve Nabeul ile Türkiye-Tunus ilişkilerinin gelişmesine vesile olmasını dileyen Hüseyin Sözlü, “Gerek Türk halkı, gerek devletimiz gerekse hükümet düzeyinde Tunus’a karşı bir muhabbet ve sevgi var. İnşallah bu ziyaret ve gözlemleriniz Tunus’ta yeni hizmetlerinize katkı yapar. Adana-Nabeul kardeşliği bundan sonra daha da gelişecektir” dedi.
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş da uzun zamandır bekledikleri bir ziyaretin gerçekleştiğini belirterek, konuk vali ve heyete teşekkür etti.
Nabeul Valisi Mohamed Akermi Hamdi ise iki kent arasındaki bağların güçlenmesini istediklerini ifade ederek, Vali Coş ve Başkan Sözlü’yü Tunus’a davet etti.