hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

SÖZÜTEK’TEN KOSGEB’E DESTEK ZİYARETİ

Son Güncelleme :

11 Ocak 2016 - 22:28

/ 537 views kez okundu.
SÖZÜTEK’TEN KOSGEB’E DESTEK ZİYARETİ

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Müdürü Hüseyin Şen’i ziyaret ederek, küçük esnaf ve sanatkarlara daha fazla destek sağlanmasını istedi

 

ADANA(GÜNEY HABER)- Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Müdürü Hüseyin Şen’i ziyaret ederek, küçük esnaf ve sanatkarlara daha fazla destek sağlanmasını istedi…

Elektrik – Elektronikçiler Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Adana ETESO Başkanı İsmail Abike ve ESOB Genel Sekreteri Sema Kartalmış’ın da bulunduğu ziyarette, KOSGEB Adana İl Müdürü Hüseyin Şen’i tebrik ederek yeni görevinde başarılar dileyen Başkan Nihat Sözütek, Birliğe bağlı esnaf odaları ve üyelerine yönelik kredi destekleri hakkında da bilgi aldı.

Ziyaretlerinden dolayı Birlik Başkanı Sözütek’e teşekkür eden İl Müdürü Şen de, göreve başladığı dönemde merhum Başkan Kazım Barışık’ın vefatı nedeniyle ESOB’u taziyeye ve yeni yönetimi tebrik ziyaretine gelemediklerini, bunu bir iade-i ziyaretle telafi edeceklerini ifade etti.

KOSGEB’in yenilikçi bir iş fikri olan, araştırma-geliştirme aşamasındaki, girişimci işadamı ve esnaflara yönelik desteklerini anlatan İl Müdürü Şen, kurumunun 2009’a kadar imalat işletmelerinde faaliyet gösteren işletmeleri desteklerken, bu yıldan sonra Bakanlar Kurulu kararıyla, Türkiye’deki sektörlerin hemen hemen birçoğunu desteklemeye başladığını söyledi.

İl Müdürü Şen, projelerini hayata geçirmek isteyen esnaf ve sanatkarların, şartlarına uyması halinde KOSGEB desteklerinden faydalanabileceklerini, KOSGEB’in tüm desteklerini, etkin ve verimli bir şekilde esnaflara ve işadamlarına sunacaklarını belirtti.

Şen, ayrıca KOSGEB desteği kazanan esnaf ve sanatkarlar ile işadamlarına paralarının Ankara’dan istedikleri bankaya aktarıldığını da kaydetti.

Başkan Sözütek de, verdiği bilgilerden dolayı İl Müdürü Şen’e teşekkür ederken, “Amaç burada topluma, Adana’ya, esnaf ve sanatkarlara katkı yapmaktır. KOSGEB’in destekleri direkt Adana’ya katkı sağlayacak. Adana’da birçok büyük fabrika vardı, kapandı, beyin göçü ve işsizlik oldukça fazla. Sizler de bizler de Adanalıyız. Bu memleketin insanıyız. Bu memlekete borcumuz var. Bu memlekete elbirliğiyle, art niyetsiz hizmet edersek fayda sağlarız” dedi.

 

 

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER