hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

TEK KOLU İLE MOBİLYA TASARIMI ÇİZİYOR

Son Güncelleme :

29 Ocak 2024 - 6:46

/ 873 views kez okundu.
TEK KOLU İLE MOBİLYA TASARIMI ÇİZİYOR

Bir gecede 4 mobilya tasarımı yapan Necati Çikoğlu yapmış olduğu tasarımları satınca büyük sevinç yaşadı. Yaptığı tasarımlar Avrupa ve Amerika’ya satılıyor

(HABER MERKEZİ)-Necati Çikoğlu ailesi ile birlikte geçirdiği trafik kazası geçirdi.  O kazada Necati Çiloğlu’nun hayatını kaybettiği sanıldı. Bu nedenle morga kaldırıldı. Bir süre sonra hastanede kendine gelen Necati Çikoğlu, morgda yardım çığlıkları attı.

Morgdan alınarak tedavi altına alınan Çikoğlu 31 yaşından sol kolunu kaybetti. Hastaneden taburcu olan Necati Çikoğlu engelli kaldığı için bir süre evinden çıkamadı. Hatta bu sırada intihar etmek istedi. Eşine çocuğu için yaşamak zorunda olduğunu anlayan Necati Çikoğlu ardından yapabileceği meslekleri bir deftere tek tek yazdı.  11 tane meslek ismi sıralayan Çikoğlu ardından tek eliyle mobilya tasarımı yapmaya karar verdi.

Bir gecede 4 mobilya tasarımı yapan Necati Çikoğlu yapmış olduğu tasarımları satınca büyük sevinç yaşadı.  Mobilya tasarımı yaparak para kazanmaya başlayan Necati Çikoğlu bugüne kendine özgü olarak binlerce mobilya tasarımı yaptı. O evinde ilk olarak mobilya tasarımını maket çizimini yapıyor. Ardından mobilya atölyesine gidiyor ve maket çizimleri kalıp çizimlerine dönüştürüyor. Kalıpları alan ustalar ise ahşaba figürleri işlemeye başlıyor. Bin bir emek harcandıktan sonra ise işte bu şık ve zengin tasarımlar ortaya çıkıyor. Onu yapmış olduğu mobilya tasarımlarından bir bölüme orta doğuya bir bölümü Avrupa ülkelerine ve Amerika’ya satılıyor.