Adana Güney Haber

TOZ BAL’A YOĞUN İLGİ

TOZ BAL’A YOĞUN İLGİ
198 views
15 Ekim 2021 - 2:00

Ülkemizin yüksek yaylalarında doğal olarak yetişen çeşitli çiçek florasının zenginliğini ekonomiye kazandıran Anavarza Bal, Türkiye’de ilk kez TOZBALI üretti.

(HABER MERKEZİ)-Ülkemizin yüksek yaylalarında doğal olarak yetişen çeşitli çiçek florasının zenginliğini ekonomiye kazandıran Anavarza Bal, Türkiye’de ilk kez TOZBALI üretti.

Anavarza Bal Genel Müdürü Can Sezen, “Türkiye çiçek florası zenginliği olarak dünyada eşsiz bir coğrafya. Dünyanın en lezzetli ballarını bu coğrafyadan lezzet tutkunlarına ulaştırmak için çabalıyoruz. ‘Her bal tatlıdır ama her bal lezzetli değildir’ iddiasındayız. Markalaşma süreci uzun ve yorucu bir süreçtir. Bugüne kadar ithal olarak ülkemize gelen Toz Bal artık Anavarza Bal tarafından üretiliyor. Türkiye’de ilk kez Anavarza Bal tarafından üretilen TOZ BAL, tüketiciler tarafından da büyük ilgi gördü” dedi.

Bir dizi ziyaret için Adana’ya gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, Kozan’da Anavarza Bal Tesisleri’ni gezerek, Anavarza Bal Genel Müdürü Can Sezen’den bilgi aldı.

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, İlçe Tarım Müdürü Ömer Erdoğan ile birlikte tesislere gelen Bakan Yardımcısı Işıkgece’ye TOZ BAL hakkında bilgi veren Genel Müdür Can Sezen ve İşletme Müdürü Sezen Garip, tüketicilerin TOZ BAL’ı beğendiklerini ve ürünün rağbet gördüğünü belirterek, bal sektörü ve tesisle ilgili açıklamalarda bulundular.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    marmaris tekne turu