Adana Güney Haber

Trafik Işıklarındaki tehlike her geçen gün artıyor

Trafik Işıklarındaki tehlike her geçen gün artıyor
Fazilet Kalaycı
Fazilet Kalaycı( fazilet@adanaguneyhaber.com )
71 views
19 Ekim 2020 - 2:48

Alınan onca tedbir ve önleme rağmen kadınlar ve ilkokul çağındaki çocuklar trafik ışıklarında bekleyen araçların arasına dalarak dilenmeye devam ediyor. Küçük yaşlarda dilenciliği bir meslek haline getiren küçük çocuklar ve yanlarındaki kadınları ise fotoğraflarının çekilmesine ise izin vermiyor.

trafik ışıklarında bekleyen kadınlar ve onların yanlarındaki çocuklar, canlarını hiçe sayarak dilenmeye devam ediyor. Araçların kırmızı ışıkta durması ile birlikte aralarına dalan çocuklar, araç sahiplerine duygu istismarında bulunarak dilenmeye başlıyor. Çoğunun boyu araçların cam mesafesinden daha kısa kalırken, araçların arasında kalan bazı çocukları ise çoğu zaman sürücüler son andan fark ediyor.

Alınan onlarca önlem ve yapılan ikaza rağmen küçük çocuklar trafik ışıklarında dilenmeye devam ediyor. Araçların arasında kalan çocukların zaman zaman araç sürücüleri tarafından fark edilmiyor Şehir merkezinde bazı trafik ışıklarında beklerken, buraları bir mesken haline getiren çocukların hemen aracın içine dalıyor. Ancak arkalarda kalan sürücüler bu çocukları fark etmiyor. Işıkların yeşile dönmesi ile birlikte araçlar harekete geçiyor. Bu sırada çocuklar koşarak araçların arasından çıkmaya çalışıyor. Ve bu sırada birçoğu ezilme tehlikesi geçiriyor.

Çocuklar ve sanıyoruz onların anneleri olan kadınlar paradan başka bir şey kabul etmiyor. Ve bekledikleri yerlerde artık değişmiyor. Bu trafik lambalarında birkaç gün daha sık devriye atılması veya burada bir polis memurunun beklemesi olası bir facianın önüne geçecektir. Polislerin zaman zaman buraları denetlediğini görüyoruz ama daha fazla denetlenmesi gerektiğini düşünüyorum

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -