Adana Güney Haber

Tufanbeyli’de üreticilere meyve fidanı ve yonca tohumu dağıtımı yapıldı

Tufanbeyli’de üreticilere meyve fidanı ve yonca tohumu dağıtımı yapıldı
425 views
20 Mart 2021 - 16:02

Tufanbeyli Kaymakamlığı ve Enerjisa işbirliği ile üretici katkılı “Tufanbeyli İlçesi Meyveciliği Geliştirme Projesi 2021” kapsamında ilçe merkez ve mahallelerinde bulunan üreticilere 5 bin adet ceviz fidanı ve yonca tohumu dağıtımı yapıldı.


ADANA (İHA) – Tufanbeyli Kaymakamlığı ve Enerjisa işbirliği ile üretici katkılı “Tufanbeyli İlçesi Meyveciliği Geliştirme Projesi 2021” kapsamında ilçe merkez ve mahallelerinde bulunan üreticilere 5 bin adet ceviz fidanı ve yonca tohumu dağıtımı yapıldı.
Fidan dağıtımı programına Kaymakam Abdullah Sarı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Saffet Giray, Tufanbeyli Tarım Kredi Müdürü Ekrem Keçe, Enerjisa Kıdemli İdari ve Sosyal İşler Müdürü Servet Sarısoy, Enerjisa İdari ve Sosyal İşler Uzmanı Ahmet Sargın ve üreticiler katıldı.
İlçe Tarım ve Orman Müdürü Saffet Giray, dağıtılan ceviz fidanının çeşidi, hasat tarihi, ürünün ekonomik değeri, ne şekilde dikileceği ile ilgili önemli teknik hususlar hakkında üreticileri bilgilendirdi.
Programda konuşan Kaymakam Abdullah Sarı, “Bu proje ile ilçede yaşayan çiftçilerimiz meyve yetiştiriciliğine teşvik edilerek gerek hane gerekse de bölge ekonomisine girdi sağlanarak kırsal kalkınma ve dolaylı olarak istihdam sağlanacaktır. En önemlisi de ekilmeyen tarım arazilerini ekonomiye kazandırmış olacağız. Bu noktada emeği geçenlere teşekkür ediyor, çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin