hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,9626 % % 0.21
EURO 35,4100 % % 0.17
GRAM ALTIN 2.455,77 % % 0,16
ÇEYREK A. 4.015,18 % % 0,16
BITCOIN 61.878,01 % 3.572
SON DAKİKA

TUNCEL, ÇOİM’DE TEDAVİLERİ SÜREN ÇOCUKLARI KONTEYNER KENTTE ZİYARET ETTİ

Son Güncelleme :

10 Ağustos 2023 - 6:37

/ 1.471 views kez okundu.
TUNCEL, ÇOİM’DE TEDAVİLERİ SÜREN ÇOCUKLARI KONTEYNER KENTTE ZİYARET ETTİ

Deprem felaketlerinin yaşandığı ilk andan itibaren tüm imkânlarıyla seferber olan; öğrenci, akademisyen ve personelleriyle bölgedeki bütün çalışmalara etkin olarak katılan Çukurova Üniversitesi, deprem sonrası yaraların sarılması için başlattığı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

(HABER MERKEZİ)-Deprem felaketlerinin yaşandığı ilk andan itibaren tüm imkânlarıyla seferber olan; öğrenci, akademisyen ve personelleriyle bölgedeki bütün çalışmalara etkin olarak katılan Çukurova Üniversitesi, deprem sonrası yaraların sarılması için başlattığı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel’in girişimiyle kurulup, göçük altında kaldığı için ya da tedavi sürecinde tedavinin bir parçası olarak uzuv/uzuvlarını kaybeden tüm çocukların ve ailelerin kısa sürede umudu olan Çocuk İyilik Merkezi’nin (ÇOİM) ‘iyilik’ hareketi çığ gibi büyümeye devam ediyor.

ÇOİM’in çalışmalarının koordinasyonunda bizzat bulunan Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz ile birlikte Çukurova Üniversitesi Çocuk İyilik Merkezi tarafından tedavisi üstlenilen depremde uzuv/uzuvlarını kaybeden ampute çocuklarımız ile Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nda tedavileri süren çocuklarımızı Hatay konteyner kentteki yaşam alanlarında ziyaret etti. Çocuklarla tek tek ilgilenerek hediyeler veren Prof. Dr. Tuncel ailelerle de sohbet ederek, tedavi süreçleri ile ilgili onlardan gelen soruları yanıtladı.

Prof. Dr. Meryem Tuncel, “Hepsinin acısını kalbimizde derinden hissediyor, onların acısını biraz olsun dindirebilmek ve yaralarımızı birlikte sarabilmek amacıyla depremin hemen ardından başlattığımız çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızı koruyup kollamak, onların ruhen/bedenen sağlıklı, bağımsız, üretken bireyler olarak yaşamlarına devam etmelerini sağlamak en büyük görevimiz. Çünkü çocuklarımızın bir gülüşü dünyaya bedel” dedi.