logo

30 Aralık 2017

Vakıfbank’ın ‘O Ses’i Bahar Elif Yücel oldu

Vakıfbank Ortaokulu öğrencileri Anadolu’nun ezgilerini seslendirdi

 Vakıfbank’ın ‘O Ses’i Bahar Elif Yücel oldu

 Vakıfbank Ortaokulu öğrencileri, ‘O Ses Vakıfbank 2017’ yarışmasında yeteneklerini sergiledi. Yöresel kıyafetlerle sahneye çıkan öğrenciler, Anadolu’nun farklı yörelerine ait birbirinden güzel ezgileri seslendirdi. Sahne performansları ile usta sanatçılara taş çıkaran öğrenciler, izleyenlere müzik ziyafeti yaşattı.

ADANA (GÜNEY HABER)-Vakıfbank Ortaokulu öğrencileri, ‘O Ses Vakıfbank 2017’ yarışmasında yeteneklerini sergiledi. Yöresel kıyafetlerle sahneye çıkan öğrenciler, Anadolu’nun farklı yörelerine ait birbirinden güzel ezgileri seslendirdi. Sahne performansları ile usta sanatçılara taş çıkaran öğrenciler, izleyenlere müzik ziyafeti yaşattı.

Adana’nın Çukurova İlçesi’nde eğitim veren Vakıfbank Ortaokulu’nun düzenlediği, ‘O Ses Vakıfbank 2017’ yarışmasına Çukurova Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi ev sahipliği yaptı. Okulun Müzik öğretmenleri Ümit Yusuf Koç ve Özden Sümer Güleç tarafından düzenlenen ve  Okul Aİle Birliği ile  Abdurrahman Gündeşlioğlu’nun da teknik destek verdiği etkinlik, konuklara unutulmaz bir gece yaşattı.

Çukurova Üniversitesi Devlet Senfoni Orkestrası Müdürü ve Koro Sanatçısı Artunç Çoruh, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Ceyla Ganiyeva, Buhara Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ayhan Yılmazer ve İlhan Atış Anadolu Lisesi Beden Öğretmeni Mehmet Kasım Şen’in jüri koltuğunda oturduğu yarışmaya veliler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

YÖRESEL KIYAFETLER VE EZGİLER HARMANLANDI

Yöresel kıyafetlerle sahneye çıkan öğrenciler, sergiledikleri performansla ünlü sanatçıları aratmadı. Yarışmada ‘Bahçe Duvarından Aştım’, ‘Halkalı Şeker’, ‘Oy Bahçenize Giremedim’, ‘Koyverdin Gittin’, ‘Burçak Tarlası’, ‘Cemilem’, ‘Tahtalıkta Galbır Var’, ‘Dom Dom Kurşunu’, ‘Sendeki Kaşlar’, ‘Leblebi Koydum Tasa’, ‘Mavilim’, ‘Entarisi Dım Dım Yar’ gibi Türk Halk Müziğinin birbirinden eşsiz ezgileri seslendirildi.

Geçtiğimiz yılın birinci ve ikincisinin de sahne aldığı yarışmada renkli görüntüler yaşandı.

KAZANANLARA PLAKET VERİLDİ

Ses tonu, sahne hakimiyeti, jest ve mimiklerin kullanılmasını değerlendiren jüri üyelerinin yaptığı puanlama sonucunda yarışmanın birincisi 97.5 puanla Bahar Elif Yücel oldu. 96.5 puanla Hazal Atasoy ikinci, Melek Yılmaz ise 94 puanla yarışmayı üçüncü olarak tamamladı.

Organizasyonun sonunda kazanan öğrencilere plaket takdim edilirken, yarışmaya katılan tüm öğrencilere de katılım belgesi verildi.

“ÇOCUKLARIMIZ TÜRKÜLERİ TANISIN İSTEDİK”

Vakıfbank Ortaokulu Müdürü Alper Teke, ‘O Ses Vakıfbank’ yarışmasını bu yıl ikinci kez düzenlediklerini söyledi.

Amaçlarının çocuklara türküleri tanıtmak ve sevdirmek olduğunu belirten Teke,  “Türkülerimiz bizim geçmişimiz ve değerlerimiz. Çocuklarımızın, türkülerimizi iyi tanımasını ve hangi yöreye ait olduğunu öğrenmesini istedik. Sadece türkülerimizi değil, ait oldukları yörenin kıyafetleri, kültürleri hakkında da bilgi sahibi olmalarını istedik. Kısacası bu organizasyonu düzenlerken temel amacımız öğrencilerimizi yarıştırmak değil, kültürlerimizi aktarmaktı” dedi.

ÖĞRENCİLER HER YIL TÜRKÜLERLE BULUŞACAK

Projenin müzik öğretmenleri ve müzik kulübü tarafından hazırlandığını belirten Teke, “Müzik öğretmenlerimizin okulda yaptığı elemeyi geçen 12 öğrencimiz burada sahne alarak, profesyonel orkestra eşliğinde yeteneklerini sergiledi. Bu yarışma, medeni cesaret örneği göstererek yaklaşık 400 kişi huzurunda kendilerini ifade eden öğrencilerimizin hayatında unutamayacakları bir anı olacak” diye konuştu.

Verdiği destekten ötürü Çukurova Belediyesi’ne teşekkür eden Teke, organizasyonun önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

Share
506 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.