hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

 Vali Coş’tan Adliyeye Veda Ziyareti 

Son Güncelleme :

28 Mayıs 2014 - 12:23

/ 568 views kez okundu.
 Vali Coş’tan Adliyeye Veda Ziyareti 


AW101325

Sakarya’ya atanan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, veda ziyaretleri kapsamında Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Bölge Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Kaya’yı ziyaret etti. 
ADANA (GÜNEY HABER) – Sakarya’ya atanan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, veda ziyaretleri kapsamında Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Bölge Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun ve Adli Yargı adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Kaya’yı ziyaret etti.
Adana Adliyesine gelen Vali Coş’u Başsavcı Yeldan girişte karşıladı. Vali Coş ve Başsavcı Yeldan, daha sonra birlikte makama geçti. Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yakup Yar ve Cumhuriyet Başsavcısı Cumali Türü’nün de bulunduğu ziyarette konuşan Başsavcı Ali Yeldan, “Hem adliyemize hem adli konulara gösterdiği ilgiden ve verdiği destekten dolayı sayın valimize teşekkür ediyoruz. Yeni görevinde başarılar diliyoruz. Yolu açık olsun” dedi.
Vali Coş ise etkin çalışmalarla Adana Adliyesi’nin kanun ve nizam hâkimiyetinin daha da etkinleştiği, daha hissedilir hale geldiği konularda örnek illerden biri olma hususunda büyük mesafe kat ettiğini söyledi. Coş, “Adliyemizin desteği olmazsa can ve mal emniyetinin korunması, kanun ve nizam hâkimiyetinin sağlanması gerçekleştirilemez. Bu manada son derece duyarlı sorumlu, süratli ve etkin çalışmalarıyla sayın başsavcımız ve tüm yargı mensupları üzerlerine düşen görev ve sorumlulukları en iyi ve en süratli bir şekilde yerine getirerek devletin gücünü ve milletin adalet beklentilerine en iyi şekilde cevap vermişlerdir. Sayın başsavcımızın beraber çalıştığımız sürece güzel, verimli ve hayırlı çalışmaları nedeniyle kendisine teşekkür ediyorum. Bütün çalışma arkadaşları ile birlikte başarılarının daimi olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
Ziyaretin sonunda Başsavcı Ali Yeldan, Vali Coş’a Kürkçüler Cezaevi’nde yatan mahkûmlar tarafından resim atölyesinde yapılan bir tablo hediye etti.
Coş, daha sonra Bölge Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun ve Adli Yargı adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Kaya’yı ziyaret etti.