hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Vatandaştan Karalar’a  ‘Park’ Teşekkürü

Son Güncelleme :

17 Haziran 2014 - 22:50

/ 454 views kez okundu.
Vatandaştan Karalar’a  ‘Park’ Teşekkürü

 

KARALAR (4)

ADANA (GÜNEY HABER)- Adana’nın Gazipaşa semtindeki vatandaşlar daha önce ateş püskürdükleri CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı bu kez teşekkür ettiler.

Eski AK Parti’li Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk döneminde yenilenen ve kaderine terk edilen Gazipaşa çocuk parkı ve dinlenme alanında kamelyaların yağmur suyu geçirmesinin yanı sıra, yeni yapılan havuzun su sızdırması nedeniyle kullanılamaz durumda bulunması ve WC’lerin kullanılamaz durumda olmasına semt sakinleri büyük tepki gösterdiler.

Gazipaşa Bulvarı semt sakinlerinin konu ile ilgili şikâyetlerini ve tepkilerinin medyada geniş yer bulmasının ardından CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar gerekli müdahaleyi yaptı.

BAŞKAN KARALAR PARKI GEZDİ

Hizmet için bu göreve geldiklerini hatırlatan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ” Çocukları çok seviyorum. Onların sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi, enerjilerini dışa atabilmeleri, çocukluklarını yaşamaları, büyüklerinde spor yapıp, oturup nefes alabilecekleri parkların önemini biliyor ve gereğini yerine getiriyorum” dedi.

Gazipaşa Parkı’nda öğrenciler ve mahalle sakinleriyle sohbet eden Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yanına gelen çok sayıda vatandaş, belediyenin çalışmalarından duydukları memnuniyeti ifade etti. Vatandaşlar, yapılan alanın geçmişte tedirginlik yaratan pis bir alan olduğunu, havuzun akmadığını ve olumsuz biçimde kullanıldığını, bu alanın temizlenerek, yerinde müdahaleler yapılarak parka dönüşümü ile rahat bir nefes aldıklarını ifade ettiler.

VATANDAŞTAN KARALAR’A ÖVGÜ

Başkan Karalar’a teşekkür eden mahalle sakinleri, “Ailemiz ve çocuklarımızla bu parka gelip rahatça gezmemize vesile oldunuz. Daha önce bu alanlar bizler için korku bölgeleriydi. Mezbelelik yerlerde kim olduğu belirsiz kişilerin barındığı yerlerdi. Bırakın çocuklarımızın buralardan geçmesini, oturmasını bizler dahi tereddüt ile bu yerlerde oturabiliyorduk. Parkın yeniden düzenlenmesi ile bizleri rahatlattınız. Güzel bir parkımız oldu. Ailece parktan yararlanıyoruz. Havuz sistemi bir harika, Bu nedenle size dua ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Başkan Karalar da vatandaşın parkları sahiplenmesi ve korumasının önemine vurgu yaparak “Her mahallemizde park, oyun alanı, spor sahaları hedefimizi sürdürüyoruz. Bizler sizlerin mutluluğu için her zaman üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi. Karalar, vatandaşların yansıra gençlerle de sohbet edip parkları korumalarını ve parklara sahip çıkmalarını istedi.