Adana Güney Haber

Yem fiyatları üreticileri zorluyor

Yem fiyatları üreticileri zorluyor
89 views
20 Nisan 2021 - 2:09

Son dönemde artan yem fiyatları hayvancılık ile uğraşanları bir hayli zorluyor. Yapılacak desteklemeler sayesinde rahat bir nefes alacaklarını kaydeden üreticiler bu konuda gerekli düzenlemelerin en kısa sürede yapılmasını ve üreticinin üzerindeki yükün az da olsa kalkmasını istediklerini ifade ediyorlar.

(HABER MERKEZİ)-Son dönemde artan yem fiyatları hayvancılık ile uğraşanları bir hayli zorluyor. Yapılacak desteklemeler sayesinde rahat bir nefes alacaklarını kaydeden üreticiler bu konuda gerekli düzenlemelerin en kısa sürede yapılmasını ve üreticinin üzerindeki yükün az da olsa kalkmasını istediklerini ifade ediyorlar.

Hayvancılıkta maliyetlerin artması üzerine zor günler yaşayan hayvancılık sektörü kendileri için yeri düzenleme ve desteklemeler yapılmasını istiyorlar. Yapılacak düzenlemeler ve iyileştirmelerle ayakta durabileceklerine işaret eden üreticiler seslerinin duyulmasını istiyor.

Hayvancılıkta maliyetlerin arttığını ve maliyetleri karşılamada zorlandıklarını belirten Hayvan Yetiştiricisi Bekir Gültepe; “Yem fiyatlarına sürekli yeni zamlar yapılıyor. Hayvancılık, üreticilere çok para kazandırıyor gibi görünse de işin aslı aslında öyle değil. Çünkü masraflarımız çok fazla oluyor. Baktığımız hayvan kadar masrafımız oluyor. Çok kazanmak için çok hayvan beslemeliyiz. Ancak masraflar da hayvanların sayısı nispetinde artıyor. Yeme samana gelen zamlar belimizi büküyor. Tabi sadece yem ve samanla bitmiyor. Bunların düzenli aşıları, ahırlarının bakımları gibi diğer masraflarımızda oluyor. Bizler hayvan üreticileri olarak hayvan yetiştiriciliğinde desteklemeler artmasını ve üreticilerin daha rahat bir nefes almalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yemin hayvancılıkta olmazsa olmazlardan olduğunu belirten Gültepe; “Hayvancılık sektöründe en önemli maliyetlerin başında yem fiyatları geliyor. Bu yıl yem fiyatlarında artışlar yaşandı. Havaların sıcak olduğu zamanlarda hayvanları otlatmak mümkün oluyor ancak ne olursa olsun hayvancılık yapan herkes yem almak zorunda ve soğuk havalarda bu ihtiyaç daha da artıyor. Bizim en büyük sıkıntımız maliyetlerimizdir. Yem fiyatlarının bu nedenle hayvancılığı destekleyici şekilde düzenlenmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin