logo

Yetenekler, eğitimle destekleniyor

İnsanlarda doğuştan var olan ve her insanda farklılık gösteren farklı beceri ve ilgi alanları onların yetenekli oldukları alanlar oluyor. Yetenek her ne kadar doğuştan getirilse de eğitimle ve doğru tekniklerle desteklenmezse körelip gidebiliyor. Bu nedenle uygun eğitimlerle yeteneğin keşfedilmesi ve geliştirilmesi büyük önem taşıyor.

ADANA (GÜNEY HABER)-İnsanlarda doğuştan var olan ve her insanda farklılık gösteren farklı beceri ve ilgi alanları onların yetenekli oldukları alanlar oluyor. Yetenek her ne kadar doğuştan getirilse de eğitimle ve doğru tekniklerle desteklenmezse körelip gidebiliyor. Bu nedenle uygun eğitimlerle yeteneğin keşfedilmesi ve geliştirilmesi büyük önem taşıyor.

Resim yapma, sadece bazı insanlarda bulunan oldukça önemli yeteneklerin başında gelir. Doğuştan gelen bu özellik ancak uygun bir eğitimle geliştirilip ilerletildiği için resim kursları bu alanda yeteneği ve ilgisi olan gençlere yardım için hazır bekliyor.

Doğuştan getirilen yeteneklerin ancak ve ancak uygun eğitimlerle ileriye taşınabileceğini belirten Resim Öğretmeni Nermin Kılıçarslan; “Resim yapma yeteneği her insanda bulunmayan sadece bazı kişilerde bulunan oldukça önemli bir yetenektir. İnsanlar yetenekleri doğrultusunda çok güzel resimler çizebilirler. Ancak bu adımları sınırlı bir yerde kalabileceği için mutlaka ve mutlaka eğitimle desteklenmelidir. Eğitimle desteklenen kişiler daha profesyonel resimlere imza atmış olurlar.” şeklinde konuştu.

ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE KATKISI BÜYÜK

Ayrıca resim yapmanın çocukların kişisel gelişimlerine olan katkılarına da değinen Kılıçarslan; “Çocukların hayal dünyaları oldukça geniş olduğu için duygularını ya oyun oynarken yada resim yaparken açığa vururlar. Resim yapmak,  çocukların becerilerini ve yaratıcı güçlerini ortaya koyan duygusal ve sosyal eğitimin belirleyici bir unsurudur. Çocukların düş güçlerini geliştirici katkısı ve daha birçok olumlu katkısı nedeni ile çocukların resim yapmaları özendirilmeli ve bu alanda yetenekli olanların daha profesyonel olarak hayatlarına devam edebilmeleri için kurslarda eğitimlerine devam etmelidirler. Kurslar zatin bu amaçlar için vardır.” dedi.

Share
434 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.