Adana Güney Haber

YÜREĞİR OTOGARI İÇLER ACISI DURUMDA

YÜREĞİR OTOGARI İÇLER ACISI DURUMDA
91 views
01 Şubat 2021 - 2:18

Kozan Caddesi esnafının Yüreğir Otogarı’na taşıma projesi kapsamında otogar içine yapılan yüzlerce iş yeri boş kaldı. Birkaç tanesinin dışında atıl durumda bekleyen işyerlerinin birçoğu WC olarak kullanılırken, çevreye hem mikrop hem de pis koku saçıyor.

(HABER MERKEZİ)-Kozan Caddesi esnafının Yüreğir Otogarı’na taşıma projesi kapsamında otogar içine yapılan yüzlerce iş yeri boş kaldı. Birkaç tanesinin dışında atıl durumda bekleyen işyerlerinin birçoğu WC olarak kullanılırken, çevreye hem mikrop hem de pis koku saçıyor.

Yüreğir Otogarı içerisinde iş yapamadığı için iflas eden esnaflardan kalan işyerleri boş beklerken, Kozan Caddesi esnafını Yüreğir Otogarı’na taşımak için yüzlerce yeni iş yeri yapıldı. Birkaç tanesinin dışında yüzlerce iş yeri uzun yıllardır boş beklerken, otogar esnafı bu duruma tepki gösteriyor.

Otogar esnafları boş bekleyen işyerlerinin büyük bir bölümünün bir kez dahi açılmadığını kaydetti. Kozan Caddesi’ni bırakıp Yüreğir Otogarı’na gelen esnafın perişan olduğunu anlatan esnaflar “Şuanda bizim durumumuz da hiç iyi değil. Biz burada perişanız. Bu işyerleri büyük vaatleri ile yapıldı ve satıldı. Gelen esnaf perişan oldu. Açanlarda geri kapattı.” şeklinde konuştular.

KIŞIN YAĞMUR SUYU ALTINDA KALIYOR

Yüreğir Otogar esnafı olarak zor şartlarda ayakta durmaya çalıştıklarını belirten esnaflar; “ Yeni yapılan işyerlerine taşınan kişiler en fazla 6 ay işyerlerini açık tutabiliyorlar. Sonra iflas edip işyerlerini kapatmak zorunda kalıyor. İlk önce Kozan Caddesi’nin Yüreğir Otogarı’na taşınacağını söylediler. Kozan Caddesi buraya gelmeyince burası bu halde kaldı. Ayrıca şehirlerarası otobüslerinde Yüreğir Otogarı’ndan kalkacağını söylediler ama bu söylentide yalan çıktı. Bu işyerlerine para bağlayanlar büyük pişmanlık yaşıyor. Yağmur sağsa ayrı dert, güneş açsa ayrı dert oluyor. Çünkü kışın yağmur yağdığında bu işyerleri su altında kalıyor, güneş açtığında da kepenkleri kırılıp tuvalet olarak kullanılıyor.” diye konuştular.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -