hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

AKAY, YENİBEYLİ KADINLARIN KONUĞU OLDU

Son Güncelleme :

02 Aralık 2023 - 8:52

/ 993 views kez okundu.
AKAY, YENİBEYLİ KADINLARIN KONUĞU OLDU

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Yenibey Mahallesi’nde davet üzerine düzenlenen halk toplantısında kadınlarla bir araya geldi.

(HABER MERKEZİ) – Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Yenibey Mahallesi’nde davet üzerine düzenlenen halk toplantısında kadınlarla bir araya geldi.
Mahallelilerin sorunlarını, ihtiyaçlarını, belediyeden hizmet taleplerini kendilerinden dinleyen Başkan Akay, yapılan ve yapılması planlanan hizmetler hakkında bilgiler verdi. Her geçen gün ağırlaşan ekonomik şartlara bağlı olarak yaşamın zorlaştığını kaydeden Başkan Akay, fiyat artışları nedeniyle sosyal yardımların da artık çözüm olamadığına işaret etti. Belediyelerin beşikten mezara kadar insanların her türlü ihtiyacını karşılayıp, halkın sorunlarını gidermek için hizmet veren kurumlar olduğunu dile getiren Akay, belediyenin sunduğu sosyal desteklerin doğru kişilere ulaşabilmesi gerektiğinin altını çizdi.
Seyhan Belediyesi’nin hiçbir ayrım yapmadan hizmet alanındaki tüm yurttaşlara eşit bir şekilde hizmet verdiğini kaydeden Başkan Akay, gerçek ihtiyaç sahibi yurttaşların belediyeye bildirilmesini istedi. Akay, “Hizmet verdiğimiz çok geniş bir alan ve çok büyük bir nüfus var. Gıda yardımlarımız var. Hem kadınlara yönelik özel ihtiyaç maddeleri hem temizlik maddeleri üretiyoruz. Çeşitli kuruluşlardan yardımlar da alıyoruz. Fizik tedavi, hasta bakımı hizmetimiz var. Tek yaşayan, temizlik yapamayan yaşlılarımızın ev temizliği yapıyoruz. Çamaşırlarını yıkayamayanların çamaşırını yıkarız. Bu tür ihtiyaç sahiplerini bize bildirmeniz lazım. Belediye sizin belediyeniz. Bütün vatandaş belediye nazarında eşittir. Bizde herhangi bir ayrım yok. Bizim için önemli olan ihtiyacı olan kişiyi bulmamız” dedi.
Başkan Akay’a hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Yenibey Muhtarı İsmail Tilhe, “Başkanımız döneminde çok farklı şekillendirilmiş hizmetlerle karşılaştık. Çok büyük hizmetleri oldu. Biz bu anlamda kendisine çok teşekkür ederiz. İnşallah bu seçim döneminde de yine başkanımızın uzun yıllar hizmet etmesini düşünüyoruz. Bu anlamda gönlümüz onunla beraberdir” diye konuştu.