hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi

Son Güncelleme :

07 Haziran 2014 - 21:07

/ 688 views kez okundu.
Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi


AW110471

ADANA (GÜNEY HABER) – Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hemşirelere Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi verildi.
Balcalı Hastanesi Hipokrat Toplantı Salonunda hemşirelere yönelik olarak düzenlenen etkinlikte, hemşirelerin aldıkları eğitimi anne ve anne adaylarına aktararak bilinçlenmelerini sağlamayı ve emziren annelere ışık tutmaların sağlamayı amaçlıyor.
Konuyla ilgili bilgi veren Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Refiye Özgen, dünyada her yıl 1 milyondan fazla çocuğun anne sütüyle beslenmediği için ishal, solunum yolu ve diğer enfeksiyonlardan hayatını kaybettiğini söyledi. Anne sütünün açıklanamayacak sayısız özelliği ile başlı başına bir yaradılış mucizesi olduğunu ifade eden Özgen, “Her annenin sütü kendi bebeğine özeldir. Türkiye’deki kadınların yüzde 95’i bebeklerini emzirmeye başlıyor ancak nitelikli olarak sürdüremiyor” dedi.
Etkinlik kapsamında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Nurdan Evliyaoğlu ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cüneyt Evrüke katılımcıları bilgilendirdi.