izmir escort
hava Parçalı Bulutlu
DOLAR 18,8171 % % 0.11
EURO 20,4246 % % 0.14
GRAM ALTIN 1.162,57 % % 0,14
ÇEYREK A. 1.900,81 % % 0,14
BITCOIN 437.750 % -3.655
SON DAKİKA

Hırsızlık Olayları Tedirgin Ediyor

Son Güncelleme :

08 Aralık 2022 - 13:07

/ 381 views kez okundu.
Hırsızlık Olayları Tedirgin Ediyor

Adana’da son aylarda artan hırsızlık olayları dikkati çekiyor. Daha hırsızlık önce olaylarının nadir yaşandığı mahallelerde bile artık 2 geceye bir hırsızlık olayları yaşanmaya başlandı. Hal böyle olunca da insanlar tedirgin olmaya, panik olmaya başladılar.

İşsizliğin her geçen gün artığı Adana’da önü alınamayan hırsızlık vakalarının her yıl artarak devam etmesi vatandaşın can ve mal güvenliğini tehdit eder bir noktaya geldi. Adana’nın bazı mahalleleri herkesin de bildiği üzere hırsızlık ve diğer kötü olaylarla anılır ve bu olaylar sürekli o mahalleler de gündem olurdu. Ancak son günlerde hırsızlık olaylarının arada sırada olduğu mahallelerde dahi artık gün aşırı hırsızlık olayları yaşanır oldu.

Park halinde duran kamyonların akülerini çalmaya çalışanlar, mazotlarını çalmaya çalışanlar, kapıların önlerinde buldukları ne var ise çalanlar… gibi olaylar artık iyice arttı. Bu nedenle de ister istemez insanlarda korku ve panik havası oldu.

Hırsızlık olayları tıpkı depremin bıraktığı etki gibi insanların üzerinden uzun süre geçmeyecek, rüyalarına girecek, her an huzursuz edecek etkiler bırakıyor. Bir kere hırsızlık olayına şahit olanlar uzun süre bu körkuyunun etkisinde kurtulamıyorlar.

Peki hırsızlık olaylarına karşı ne gibi önlemler alınıyor. Hırsızlık olaylarının bu kadar arttığı bu günlerde bu hırsızlar nasıl bu kadar rahat bir şekilde başkalarının mallarını gasp ederken neden bu kadar korkusuzlar?

Emniyet Teşkilatımız elbette canla başla çalışıyor ancak hırsızlık olaylarının tavan yaptığı bu günlerde daha sık bir çalışma gerekiyor bu dönemde. Diğer yandan da cezalar elbette… Cezaların caydırıcılığı yok maalesef… Bu nedenle bu kadar rahat bir başkasının malını kendi malları gibi alıp gidebiliyorlar. Eğer suçlu hasbel kader bir şekilde yakalanırsa da çaldığı şeyi çoktan elinden çıkardığı için çalınan mal geri gelmiyor ve o hırsız da kısa süre sonra dışarı çıkıp kaldığı yerden milletin malına çökmeye devam ediyor.

Hırsızın yakalandıktan sonra durumu bu… Ancak bizler işler buraya gelmeden yani hırsızlık olayları yaşanmadan önlemlerin alınmasını istiyoruz.

Buradan Adana Valiliği ve Adana Emniyeti’ne sesleniyoruz. Adana’da hırsızlık olayları çok arttı ve bu artış halkta büyük korkularına neden olmaya başladı. Lütfen sizler alacağınız önlemler her ne ise alın ve insanların korkuları en azından son bulsun.