hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Berlusconi’nin cezası başladı

Son Güncelleme :

09 Mayıs 2014 - 14:16

/ 1.687 views kez okundu.
Berlusconi’nin cezası başladı

İtalya eski Başbakanı Silvio Berlusconi bu sabah Milano yakınlarındaki Fondazione Sacra Famiglia Bakımevi’ne gelerek alzheimerli yaşlılara bakma görevine resmen başladı. Berlusconi yaklaşık 4 saat yaşlılara yardım edecek.

Eski başbakanının bakımevine girişini pek çok ülkeden yüze yakın gazeteci izlerken, Berlusconi görev alanına girmeden kendisini bekleyen basın ordusunu görmezden gelmeyi tercih etti. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı kuruma kaçak bir şekilde giren bir şahıs ise Berlusconi’den açıklama alamayan basının ilgi odağı oldu. Güvenlik görevlilerince uzaklaştırılan şahıs “Berlusconi buraya gelmemeliydi, hapis yatmalıydı. Burada ne yapacak, şarkılar söyleyip zaman dolduracak” ifadesinde bulundu.

78 yaşındaki Silvio Berlusconi sahibi olduğu medya kuruluşu Mediaset üzerinden vergi kaçırmak suçuyla 4 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Af yasası nedeniyle cezası 1 yıla düşen Silvio Berlusconi’nin avukatları eski başbakanın yaşını sebep göstererek Milano Denetimli Serbestlik Bürosu’na 10 Nisan’da yaptığı ev hapsi ve zorunlu sosyal hizmet başvurusuna olumlu yanıt almıştı. Berlusconi, haftada bir gün Arcore’daki evine 40 km mesafedeki Cesano Boscone’de bulunan Fondazione Sacra Famiglia Bakımevi’ne giderek burada alzheimerli yaşlılara 4 saatten az olmamak kaydıyla yardım etmekle görevlendirilmişti. Eski başbakanın ev hapsi nedeniyle gece 23.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında evden çıkması ise yasak ve her gün polis Silvio Berlusconi’yi evine giderek kontrol ediyor.

Halen Forza İtalia Partisi Genel Başkanı olan Silvio Berlusconi, siyasi faaliyetleri nedeniyle haftada 2 gün Roma’ya gidebiliyor, ancak burada da belirttiği ikamette gece saat 23.00’te dönmesi gerekiyor.