Adana Güney Haber

Ev alırken hataya düşmeyin

Ev alırken hataya düşmeyin
148 views
29 Temmuz 2020 - 18:14

Son dönemde konut sektörünü hareketlendirecek adımların atılmasıyla birlikte emlak piyasası yeniden hareketlendi. Ev sahibi olmak isteyen binlerce vatandaş konut alırken hangi işlemlerin yapılması gerektiğini araştırmaya başladı. Uzmanlar ise ev alırken dikkat edilmesi gerektiği hususunda uyarılarda bulunuyor.

(HABER MERKEZİ)-Son dönemde konut sektörünü hareketlendirecek adımların atılmasıyla birlikte emlak piyasası yeniden hareketlendi. Ev sahibi olmak isteyen binlerce vatandaş konut alırken hangi işlemlerin yapılması gerektiğini araştırmaya başladı. Uzmanlar ise ev alırken dikkat edilmesi gerektiği hususunda uyarılarda bulunuyor.

Konut satışları arttırmak amacı ile hayata geçirilen 12 ay ödemesiz ve 15 yıl vadeli kredinin hayata geçirilmesinin ardından konut satışlarında ciddi artışlar yaşanıyor. Özellikle uzun zamandır ev hayali kuranların bu hayallerini gerçekleştirmelerini kolaylaştıracak olan düzenleme ile birlikte kişilerin ev hayalleri de gerçek olacak. Ancak ev almayı düşünenlerin iyi bir araştırma yapmaları sonrasında pişman olmamaları açısından büyük önem taşıyor.

Ev satın almak isteyenlere önemli tavsiyelerde bulunan Gayrimenkul Danışmanı Mustafa Başyiğit; “Konut sektörü şu sıralar en hareketli günlerini yaşıyor. Yapılan düzenleme ev hayali kuranların bu hayallerine bir adım daha yakın olmalarını sağladı. Ancak kişilerin ev alırken sadece başımı sokacak bir evim olsun mantığı hareket etmemeleri gerekiyor. Ev satın alırken birçok hususa dikkat ediyor. Sonradan pişman olmamak adına ev alırken ev alma işini aceleye getirmemekte büyük fayda vardır.” diye konuştu.

Ev satın alacak olanların sadece evlerin fiyatı ile ilgilendiklerini ve diğer ayrıntıları göz ardı ettiklerini belirten Başyiğit; “Ev satın olacak olan kişilerin, satın alacak oldukların evlerin gerçekten ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığını araştırmaları gerekiyor. Aynı zamanda ev satın aldıkları firmaların daha önceden yaptıkları işleri görmeleri de çok önemli bir faktördür.  Satın alınacak evin tapu kaydının detaylı araştırılması ve şuanda insanları ev almaya yönelten kredi imkanlarının da iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Bütçeyi aşacak kredinin çekilmemesi ve satın almayı düşündüğünüz evin tadilat giderlerini, aidatlarını da hesaplayarak doğru bir karar vermek gerekiyor. Sonrasında pişman olmamak için ev almadan önce herkesin bu hususları göz önünde bulundurmasını tavsiye ederim.” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -