logo

Göz rengine göre far modası

Bayanların güzelliğine güzellik katan makyaj oyunlarının en önemlisi hiç şüphesiz ki göz makyajıdır. Yüzün güzelliğini ve bakışların çekiciliğini yansıtan gözler, uygun makyaj teknikleri ile farklı bir boyut kazanıyor.

ADANA (GÜNEY HABER)Bayanların güzelliğine güzellik katan makyaj oyunlarının en önemlisi hiç şüphesiz ki göz makyajıdır. Yüzün güzelliğini ve bakışların çekiciliğini yansıtan gözler, uygun makyaj teknikleri ile farklı bir boyut kazanıyor.

Göz makyajı, makyaj yaparken en çok çaba ve dikkat gerektiren kısımların başında geliyor. Bu senenin özellikle de bu yazın göz makyajı modasına baktığımızda göz rengine far seçimi dikkati çekiyor. Böylelikle bakışları daha etkileyici hale getirmek mümkün hale geliyor.

2018’in göz makyajı modası hakkında bilgiler veren Güzellik Uzmanı Işıl Yolcu; “Bu yılın trend göz makyajı göz rengi ile uyum gösteren renklerden oluşuyor. Far paletlerine baktığımızda hoşumuza giden birçok rengin bulunduğunu görebiliyoruz. Ama bunların içinden sadece göz rengimiz ile uyumlu olanını tercih etmemiz profesyonel bir makyaj için önemli bir noktayı oluşturuyor. Nasıl ki fondöten ya da kapatıcı seçerken cilt rengimiz ile uyumlu olanını seçiyorsak, göz makyajı yaparken de göz rengi ile uygun olan rengi tercih etmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Hangi göz rengine hangi renk farın kullanılması gerektiğin konusunda önemli bilgiler veren Işıl Yolcu; “Eğer mavi göz rengine sahip iseniz, tercihiniz toprak tonlarından yana olmalıdır. Aynı zamanda ten rengi de mavi gözlüler için uygun bir tercih olacaktır. Yeşil gözlerde de açık tonlar daha etkileyici bir görünüm oluşturacaktır. Bunlar arasında tozpembe ve mor tonlar yeşil gözler için uyumlu renklerdir. Mavi, bakır ve haki renkleri de kahverengi gözler için uyumlu renklerdir.” şeklinde konuştu.

Far seçimi konusunda en şanslıların siyah göz rengine sahip olanların olduğunu belirten Yolcu, siyah göz rengine hemen hemen her rengin uyum sağladığını, siyah bir göz kalemi çekerek tüm renkleri gönül rahatlığı ile kullanabileceklerini söyledi. Öte yandan ela göz rengine sahip olanların da sedefli ve kahverengi tonlarındaki renklerden oluşan farları kullanarak şık bir görünüm elde edebileceklerini belirtti.

 

Share
1397 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.