Adana Güney Haber

Güneşe karşı cilalı koruma

Güneşe karşı cilalı koruma
308 views
06 Ağustos 2020 - 1:29

Güneş ışınları canlıları olumsuz etkilediği gibi birçok eşyayı etkileyebiliyor. Özelikle uzun süre güneş altında kalan arabaların boyaları zarar görebiliyor. Garajı olmayanlar ve uzun süre araçları güneşin altında kalanlar ise çareyi araçlarına güneş koruyucu cilalar yaptırmakta buluyorlar.

(HABER MERKEZİ)-Güneş ışınları canlıları olumsuz etkilediği gibi birçok eşyayı etkileyebiliyor. Özelikle uzun süre güneş altında kalan arabaların boyaları zarar görebiliyor. Garajı olmayanlar ve uzun süre araçları güneşin altında kalanlar ise çareyi araçlarına güneş koruyucu cilalar yaptırmakta buluyorlar.

Adana gibi sıcak yerlerde etkili olan güneş ışınları canlı cansız herkesi olumsuz etkileyebiliyor. Özellikle insanların hayatında büyük bir öneme sahip olan araçlar, güneş ışınlarından zarar görerek boylarında dökülmeler ve çizilmeler meydana gelebiliyor. Araçlarını korumak isteyenlere ise ustaların tavsiyesi ‘araçlarınızdan boya koruyucuları ve cilaları eksik etmeyin’ şeklinde oluyor.

Uzun süre açık alanda kalan araçların güneş yanığı olarak tabir edilen deformasyona uğradığını kaydeden Araç Boya Ustası Kudret Korhan; “Şuanda yaz mevsiminin en sıcak zamanın yaşıyoruz. Güneşten biz insanlar kadar kullandığımız arabalarımız da olumsuz etkileniyor. Araçlarını korumak için ilk etapta yapılabilecek şey araçların uzun süre güneş altında kalmasına engel olmaktır. Bu tabi ki her zaman mümkün olmuyor. Geriye de sadece koruyucu boyalar ve koruyucu cilalar ile arabaları güvence altına almak kalıyor. Güneşin şiddetli ışınlarına karşı ancak ve ancak bu bahsettiğim boya ve cilalar işe yarıyor ve arabayı koruyor.” ifadelerini kullandı.

Adana gibi sıcak şehirlerde araç koruyucu boyaların arabaların güneşten korunmasında büyük yarar sağladığını kaydeden Korhan; “Adana herkesin bildiği üzere sıcak bir memleket ve buradaki arabalar da güneş ışınlarından oldukça fazla etkileniyorlar. Burada güneşin zararlı ışınlarından dolayı daha çok beyaz renk araba kullanılsa da beyaz arabalar da zararlı ışınlardan nasibini alarak boyalarında dökülmeler ve deformasyonlar meydana geliyor. Bizim sürülere tavsiyemiz özellikle yaz döneminde aracınızı korumak istiyorsanız koruyucu boya ve cila uygulamalarını araçlarınıza mutlaka yaptırın ve gözünüz gibi arabanızın zarar görmesine müsaade etmeyin.” diye konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -