Adana Güney Haber

Otomobil fiyatları fırladı

Otomobil fiyatları fırladı
381 views
25 Temmuz 2020 - 1:10

Ekonomik hayatı canlandırmak amacı ile hayata geçirilen ekonomik paketlerden bir tanesi olan taşıt kredileri ile araba alma hayali kuranlar bu hayallerine bir adım daha yaklaşırken, araba fiyatların bir anda artışa geçmesi vatandaşın kafasını karıştırıyor.

(HABER MERKEZİ)-Ekonomik hayatı canlandırmak amacı ile hayata geçirilen ekonomik paketlerden bir tanesi olan taşıt kredileri ile araba alma hayali kuranlar bu hayallerine bir adım daha yaklaşırken, araba fiyatların bir anda artışa geçmesi vatandaşın kafasını karıştırıyor.

Yapılan düzenleme ile birlikte yerli üretim sıfır otomobillerde 0,49 ve 0,69 faizle kredi verilecek olması aynı zamanda da ikinci el otomobil alımlarında ise 0,82 faiz oranı uygulanacak olması otomobil satın alacak olanların fiyatları araştırmalarına neden oldu. Otomobil alımlarına getirilen kolaylıklara karşın fiyatların bir anda beklenmeyen seviyelerde artması kişilerin otomobil alma konusunda kararsız olmalarına neden oluyor.

Yapılan yeni düzenleme ile birlikte otomobil sektöründe hareketlenme beklediklerini ancak birçok firma ve otomobil sahibinin fiyatlarda ciddi artışlara gittiğini belirten otomobil Satış sorumlusu Mithat Karataş; “Pandemi sürecinde normalleşme adımları kapsamında hükümetimiz birçok alan destek paketlerini hayata geçirdi. Bu desteklerden bir tanesi de otomobil hayali kuranların hayallerini gerçekleştirmelerine imkan verecek olan otomobil destek paketi oldu. Paketin içeriğine baktığımızda yerli üretim sıfır otomobillerde 0,49 ve 0,69 faizle kredi verilirken bu oran ikinci el otomobil alımlarında ise 0,82 olarak açıklandı. Tüm bunlarla birlikte kredilerde 60 ay vade ve 6 ay öteleme seçenekleri kişilerin otomobil almaya daha sıcak bakmalarına neden olurken fiyatların bir anda beklenmeyen seviyelerde artış göstermesi beklediğimiz canlılığı oluşturmadı.” diye konuştu.

Bu süreçte özellikle 2.el araç satın alacak olanların çok dikkatli olmaları gerektiği tavsiyesinde bulunan Karataş, araç almaya karar verenlerin satın alacak oldukları aracı çok incelemelerini ve bilip tanıdıkları bir ekspere mutlaka göstermeleri gerektiğini ifade etti.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -