Adana Güney Haber

Menekşe köyü çöplerden geçilmiyor

Menekşe köyü çöplerden geçilmiyor
88 views
27 Temmuz 2020 - 0:56

Adana’nın piknik alanlarının başında yer alan ve güzel ortamı ile özellikle hafta sonları Adanalıların ziyaret ettikleri Menekşe Köyü son zamanlarda çöplerden geçilmez oldu.

(HABER MERKEZİ)-Adana’nın piknik alanlarının başında yer alan ve güzel ortamı ile özellikle hafta sonları Adanalıların ziyaret ettikleri Menekşe Köyü son zamanlarda çöplerden geçilmez oldu. Her tarafı kaplayan çöpleri görenler şaşkınlıklarını gizleyemezken belediyenin neden gelip de buraları temizlemediğini anlayamadıklarını ifade ediyorlar.

Sarıçam ilçesine bağlı olan Menekşe köyü sakinleri çöplerinin alınmasından dolayı büyük sıkıntı yaşıyor. Her gün alınması gereken çöplerin alınmadığını ve bu şekilde biriktiğini ifade eden mahalle sakinleri, seslerinin duyulmasını ve mahallelerinin çöplerden arındırılarak temizlenmesini istiyorlar.

Adana’nın merkez ilçelerinden bir tanesi olan Sarıçam ilçesinde temizlik hizmetleri yetersiz kalıyor. Sarıçam’ın merkez kısımlarında bile yetersiz kalan temizlik hizmetleri köylerde ise iyice aksıyor. Birçok kırsal alanda yaşanan sorun Menekşe köyünde de yaşanıyor. Düzenli olarak alınmayan çöplerin birikmesi ile birlikte mide bulandıran görüntüler ortaya çıkıyor. Hiyjenin ve temizliğin öneminin daha da arttığı bu günlerde bu görüntülerin bir merkez ilçeye yakışmadığını ifade eden mahalle sakinleri, çöplerin düzenli olarak her gün alınmasını istediklerini belirtiyorlar.

Sadece çöplerinin düzenli olarak alınmasını istediklerini bunun haricinde başka bir taleplerinin olmadığını belirten Menekşe Mahallesi Sakinleri; “Mahallemizde düzenli olarak çöpler alınmıyor. Düzenli bir şekilde çöp alınmayınca çöpler de işte böyle gördüğünüz gibi birikip, çirkin ve pis bir görüntü meydana getiriyor. Burası nüfus açısından kalabalık bir yer ve hali ile de çöpler oluyor. Nasıl ki merkezlerde günlük çöpler alınıyorsa buralardan da alınmasını istiyoruz. Bu pisliğin içinde yaşamak istemiyoruz.” diye konuştular.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -