Adana Güney Haber

Sarıçam’da Arıcılık Kursu Başladı

Sarıçam’da Arıcılık Kursu Başladı
11.849 views
12 Kasım 2020 - 14:50

Toros Kadın İnisiyatifi, İstihdam, Çevre, Kültür ve İşletme Kooperatifi ile Sarıçam Belediyesi, Kızılay Adana Toplum Merkezi ve Adana Arıcılar Birliği ortaklığında “Arıcılık Kursu” projesi başladı. 

(HABER MERKEZİ)-Toros Kadın İnisiyatifi, İstihdam, Çevre, Kültür ve İşletme Kooperatifi ile Sarıçam Belediyesi, Kızılay Adana Toplum Merkezi ve Adana Arıcılar Birliği ortaklığında “Arıcılık Kursu” projesi başladı. 

Sarıçam Belediyesi Ana Bacı Konukevinde başlayan Arıcılık Kursunun ilk bölümüne yarısı Türk, yarısı geçici koruma altındaki yabancılar olmak üzere 20 kursiyer katıldı. Üç bölümde yapılacak kursa toplamda 36 Türk, 36 geçici koruma altındaki göçmenler olmak üzere 72 kursiyer katılacak.

Proje Koordinatörü Şükrü Gedik “Adana Arıcılık konusunda Türkiye’de üçüncü sırada yer almaktadır. Ancak Arıcılarımız ağırlıklı olarak bal üretimine önem vermektedir. Kursumuzla birlikte bal arısı kolonilerinin bakımı ve beslenmesi, kaliteli arı ve arı ürünleri (balmumu, polen, arı sütü, arı zehiri ve propolis) elde etme teknikleri verilecektir. Böylece hem istihdama hem de bölgemizdeki mevcut arıcılığın gelişimine katkı sunacağız. Teorik eğitimler Sarıçam Belediyesi Ana Bacı Konukevinde, uygulama ise Arberetumda verilecek.

Adana’nın Arı Sütü üretiminde Türkiye’de bir numara olması için Sarıçam Belediye Başkanımız Sayın Bilal Uludağ’ın, Adana Milletvekilimiz Ayşe Sibel Ersoy’un, Adana Arıcılar Birliğinin, İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, Sarıçam Ziraat Odasının ve ilgili Kamu Kurumlarının ve STK’ların destekleriyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Toros Kadın Kooperatifi olarak hem Sarıçam Belediyesi, hem Kızılay Toplum Merkezi hem de diğer Kamu kurumlarımızla ve STK’larla işbirliği yapmaya, özellikle kadınlarımızı yeni eğitimlerle, yeni mesleklerle donatmaya ve ekonomiye dahil ederek refah seviyelerini yükseltmeye gayret edeceğiz” dedi. 

Eğitimler Adana Arıcılar Birliği Arıcılık Tarım Danışmanı Mehmet Fatih Güntürk tarafından verilecek ve kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere Katılım Sertifikası verilecek.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -