hava 34° Parçalı Bulutlu
DOLAR 33,0018 % % 0.31
EURO 35,4516 % % 0.22
GRAM ALTIN 2.479,54 % % 0,40
ÇEYREK A. 4.054,04 % % 0,40
BITCOIN 61.278,00 % -0.091
SON DAKİKA

"Savaş yaklaşıyor"

Son Güncelleme :

21 Mayıs 2014 - 10:27

/ 1.588 views kez okundu.
"Savaş yaklaşıyor"

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Rusya ve ABD’nin Ukrayna krizi nedeni ile ikinci bir Soğuk Savaş’ın eşiğinde olduğunu söyledi. Medvedev, ABD’nin Rusya’ya karşı tutumları bu durumu körüklüyor ve “kimseye faydası olmayan Soğuk Savaş’a doğru emin adımlarla ilerleniyor…” eleştirisi getirdi.

Siyasetin yüksek derecede sağduyulu, düzgün ve ince kararlar almakla ortaya çıktığına değinen Medvedev, “Başkan Barack Obama çok uzun bir süre bunda başarılı oldu. Ancak son gelişmeler ABD yönetiminde bu yönde karar alma sürecinin sona erdiğini gösteriyor. Bu ABD için de kötü bir durum. bayrampaşa evden eve nakliyat Obama daha ince yaklaşabilirdi” dedi.

DÜNYAYI SOĞUK SAVAŞ KORKUSU SARDI

Obama ile iki ülke sorunlarının sıfırlanması yönünde çok önemli çalışmalar yaptıklarına değinen Medvedev, “Maalesef tersi oluyor. Sorunlar yerine pozitif adımlar neredeyse sıfırlanmak üzere. Bu güzel bir şekilde sonuçlanmaz. Obama gider yerine başkası gelir. Tüm bu yaptırımların unutulacağından kimsenin şüphesi olmasın” değerlendirmesinde bulundu.

ABD-Sovyetler Birliği döneminde, Küba krizi sırasında bile milletvekili seviyesinde yaptırım kararı olmadığını hatırlatan Medvedev, Afganistan’a ordu gönderilmesi sürecinde bile üst seviyede diyalogun devam ettiğine değindi.

ABD ve Avrupalı ortakları bu tür yaptırımlarla uluslararası ilişkilere zarar verdiğini kaydeden Medvedev, “Onlar bizi korkutmaya mı çalışıyor?” sorusunu yöneltti. Medvedev, “Bazı sınırlamalar Şehirler arası nakliyat oldukça aşırıya kaçsa da, bu senaryolardan hiçbiri ülkemiz için bir facia anlamı taşımıyor” ifadelerini kullandı.

CHA