hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,7878 % % 1.53
EURO 35,1602 % % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % % 2,80
BITCOIN 66.076,01 % 0.077
SON DAKİKA

YÜREĞİR’İN VE YÜREĞİRLİ’NİN ÇİLESİ

Son Güncelleme :

08 Mayıs 2014 - 20:53

/ 521 views kez okundu.
YÜREĞİR’İN VE YÜREĞİRLİ’NİN ÇİLESİ

Allah’tan Yüreğir ilçemize ırk, mezhep ve bölge ayrımcılığı yapmayan bir belediye yönetimi geldi de kuruluşundan beri çile çeken Yüreğir ilçesi hizmet görmeye başladı.

Bugüne kadar gelen yönetimler eski adı Karşıyaka olan bölgeye hizmet etmek gibi bir niyetleri olmadığı gibi bir de ismini Yüreğir’e değiştirdiler garip ilçemin. Her nedense? Her zaman üvey evlat muamelesi gördü Yüreğir ve Yüreğirli.

Bugünlere kadar Yüreğirliden toplanan vergiler Büyükşehir Belediyesi tarafından Seyhan’a ve Çukurova’ya harcandı. Emperyalist devletlerin gariban Afrika ve Ortadoğu ülkelerini sömürdüğü gibi… Doğal olarak sömürgelerin parası sömürgeciye gider. Ne yazık ki Yüreğir de sömürüldü yıllarca. Hiç kimse de buna hayır demedi. Yüreğir kaderine boyun eğdi.

Bu yapılanlar artık değişmelidir. Yüreğir’de toplanan Yüreğir’e harcanmalıdır. Hatta bugüne kadar Yüreğir’den nahak yere alınanlar da Yüreğir’e iade edilmelidir. Büyükşehir Belediyesi Yüreğir’in kalkınmasına öncelik tanımalıdır. Aklın, vicdanın ve doğruluğun gereği budur.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Yüreğir’e yaptığı ve engellemelere rağmen yapmağa çalıştığı hizmetler ile adaletsizliğe son vermeğe çalışmaktadır. Çelikcan Yüreğir doğumlu bir insan değildir. Sadece vicdanı ile hareket ettiğini düşünüyorum. Bu zihniyetin tüm yerel yönetimlere örnek olmasını diliyorum. Victor Hugo’nun da dediği gibi, “En mükemmel adalet, vicdandır.”