logo

18 Aralık 2017

‘ABD’de siyasete Yahudiler yön veriyor’

ABD’de siyasete yön verenlerin Yahudiler olduğunu belirten Prof. Dr. Arslan, “Yahudi Lobisi, ABD’de aktif olarak faaliyet gösteriyor ve ABD’li siyasiler Yahudilerin leyine olmayan hiç bir tutum içerisinde yer alamazlar” dedi.

ADANA (GÜNEY HABER)-ABD’de siyasete yön verenlerin Yahudiler olduğunu belirten Prof. Dr. Arslan, “Yahudi Lobisi, ABD’de aktif olarak faaliyet gösteriyor ve ABD’li siyasiler Yahudilerin leyine olmayan hiç bir tutum içerisinde yer alamazlar” dedi.

İsrail’in Ortadoğu’da yaklaşık 14 milyon nüfusu bulunan küçük bir ülke olduğunu söyleyen Çağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esat Arslan, İsrail’de yaşayan Yahudilerin çok güçlü teşkilat yapılarına sahip olduğunu söyledi. ABD’de yaklaşık İsrail asıllı 6.5 milyon Yahudi’nin yaşadığını belirten Prof. Dr. Arslan, “ABD’de bulunan Yahudiler hemen her kurumda yer alıyor ve bulundukları kurumlarda da önemli görevler üstleniyorlar. Yahudiler, daha etkili ve daha güçlü olabilmek için sivil toplum örgütlerini kullanıyorlar. Ve sadece İsrail veya ABD’de değil, dünyanın pek çok ülkesinde sivil toplum örgütü kurarak, entegre bir şekilde haberleşebiliyor ve hareket edebiliyorlar.” diye konuştu.

 İSRAİL İLE İLGİLİ YASALAR ÇIĞ GİBİ ARTIYOR

İsrail Lobisi’nin ABD’de çok güçlü ve etkili olduğunu belirten Prof. Dr. Arslan, “ABD’de İsrail ile ilgili yasalar çığ gibi büyüyor. ABD’ye yaşayan Yahudileri yakından ilgilendiren yasa tasarıları çok kolay bir şekilde çıkartılabiliyor. Çünkü Yahudi Lobisi, siyasette çok güçlü… Öte yandan Yargıçların yaklaşık yüzde 20’sini Yahudiler oluşturuyor. Zaman zaman bu oran yüzde 25’lere kadar da çıkabiliyor. Yani ABD’de hukuk Yahudilerin elinde diyebiliriz. Yine Yahudiler, bilim ve teknolojide de önemli yerlerde bulunuyorlar. ABD’de, teknolojiye ivme kazandıran her 5 bilim adamından 2 tanesi Yahudi’dir. Bu nedenle ABD yönetimi İsrail Lobisi’nin etkisi altında kalmaktadır.” diye konuştu.

ABD’DE İSRAİL KARŞITI SİYASET YAPILAMAZ

ABD’de İsrail aleyhinde siyaset yapılmadığını ve Yahudi Lobisi’nin elinde bulundurduğu güç sayesinde yapılamayacağını belirten Prof. Dr. Arslan, “ABD’de İsrail karşıtı siyaset yapmak mümkün değil. Çünkü Yahudi Lobisi kırmızı listeye alır.  ABD’de siyasette öncelikli olarak İsrail’i korumak esastır. Bunun dışında bir siyaset olamaz. Yahudi Lobisi’nin desteği olmadan siyaset yapılamaz.” dedi.

TRUMP’IN KARARI’NA BM VE BATILI ÜLKELER KARŞI ÇIKIYOR

Trump’un kararını ve o karara karşı oluşan tepkileri değerlendiren Prof. Dr. Arslan, “BM Kudüs’ün nihai statüsünün barış görüşmelerinin ileri aşamalarında ele alınması ve iki devletli çözüm temelinde kentin İsrail ve Filistin devletlerinin başkenti olması gerektiğini savunmaktadır. Bu nedenle Trump’ın kararına BM ve çok sayıda batılı ülke tepki göstermiştir. Reuters’ın haberine göre, Suudi Arabistan devlet olarak sessizliğini muhafaza ederken, Kraliyet Mahkemesi, Trump’ın kararını “haksız ve sorumsuz” olarak nitelendirmiştir.” ifadelerini kullandı.

YAHUDİLER, DÜNYA DEVLETİ KURMAK İSTİYOR

Yahudilerin hedefinde bir dünya devleti kurmak ve dünyanın tek bir elden yönetilmesinin olduğunu belirten Prof. Dr. Arslan, “Evangelistler ve fanatik Yahudiler inandıkları Siyonist şeriata göre son büyük dünya savaşının, kendi deyimleri ile Armagedon’un vaktinin geldiğine tabii bu arada da bilmem kaç bin tanesinin Tanrı tarafından bir anda göğe yükseltileceğine ardından da dünya devleti Davut Krallığı kurulacağına inanmaktadırlar. Bu savaşın adı onların inandıkları gibi Armagedon mu, bizim inandığımız ve hadislerde haber verildiği gibi Melhame-i Kübra mı olacak? Ama unutmayalım, bizim inandığımız akl-ı selimin, sağduyunun ve barışın egemen olacağı bir dünyadır” dedi.

Share
391 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.