izmir escort
hava Orta
DOLAR 18,8112 % % 0.09
EURO 20,4382 % % 0.21
GRAM ALTIN 1.162,37 % % 0,12
ÇEYREK A. 1.900,47 % % 0,12
BITCOIN 436.478 % -3.733
SON DAKİKA

“YAŞASIN CUMHURİYET, YAŞASIN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK”

Son Güncelleme :

29 Ekim 2022 - 13:50

/ 256 views kez okundu.
“YAŞASIN CUMHURİYET, YAŞASIN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Toprakları işgal edilip esir alınmak istenen aziz milletimizin Kurtuluş Savaşı ile direnişini ve yeniden doğuşunu tarihe altın harflerle yazdıran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, kurduğu Cumhuriyetle de halkına özgürlüğün, demokrasinin, çağdaşlığın yolunu açmıştır.” dedi.

(HABER MERKEZİ)- Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar cumhuriyetin kuruluşunun 99. Yılı dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları söyledi: “Toprakları işgal edilip esir alınmak istenen aziz milletimizin Kurtuluş Savaşı ile direnişini ve yeniden doğuşunu tarihe altın harflerle yazdıran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, kurduğu Cumhuriyetle de halkına özgürlüğün, demokrasinin, çağdaşlığın yolunu açmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milleti ve silah arkadaşlarıyla birlikte, dünyanın hiç beklemediği bir anda Milli Mücadele verip akılların almadığı bir zafer kazanarak, yağmalanan imparatorluğun küllerinden bir Cumhuriyet yeşertmiştir. 

29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet, Türk Milleti’nin geleceğini aydınlatmış, halkımızın kendi kendini yönetmesinin temelini atmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk, kazandığı savaşlar ve kurduğu bağımsız Türkiye Cumhuriyeti ile aynı zamanda yeryüzündeki mazlum milletlere de ilham kaynağı olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyerek, Cumhuriyete ve milletine olan inancını ebedileştirmiştir.

Cumhuriyet sayesinde bugün halk çocukları ülke yönetiminde pay sahibi olabiliyor, lider seçilebiliyor, vatandaşlarımız da memleketi kimin yöneteceğine karar verebiliyor.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün milletine amaç olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için Cumhuriyetin kazanımlarını korumak ve pekiştirmek hepimizin görevidir.

Cumhuriyetin temel değerlerinden sapmadan, bilimin ışığında ilerlemek, ülkemizi daha çağdaş ve her konuda güçlü hale getirecektir.

Bu vesileyle; bizlere bir vatan bırakan ve onu Cumhuriyetle taçlandıran Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehitlerimiz ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun!”