hava
DOLAR 32,5544 % % 0.12
EURO 35,0223 % % 0.36
GRAM ALTIN 2.439,59 % % 0,17
ÇEYREK A. 3.988,72 % % 0,17
BITCOIN 65.202,14 % -0.764
SON DAKİKA

ADANA’DA “ADLİ TOKSİKOLOJİ KURSU” DÜZENLENECEK 

Son Güncelleme :

19 Kasım 2015 - 22:48

/ 2.195 views kez okundu.
ADANA’DA “ADLİ TOKSİKOLOJİ KURSU” DÜZENLENECEK 

Aralarında ABD Beyaz Saray Adli Toksikoloji Grup Başkanı Prof. Dr. Marilyn Huestis’ın da bulunduğu Türk ve yabancı Bilim İnsanları, Çukurova Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek “Adli Toksikoloji Kursu”nda bir araya gelecek. 

program_afiş

ADANA (GÜNEY HABER) – Aralarında ABD Beyaz Saray Adli Toksikoloji Grup Başkanı Prof. Dr. Marilyn Huestis’ın da bulunduğu Türk ve yabancı Bilim İnsanları, Çukurova Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek “Adli Toksikoloji Kursu”nda bir araya gelecek.
Dünyaca kabul gören akrediteli laboratuarlara sahip olan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Adli Tıp Anabilim Dalı önemli bir uluslararası çalışmaya imza atmaya hazırlanıyor. ÇÜ Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı ile Adli ve Klinik Toksikoloji Derneği tarafından 25-27 Kasım 2015 tarihlerinde ‘Adli Toksikoloji Kursu’ düzenlenecek.
Madde bağımlılığı ve nasıl bağımlı olunduğuna dair birçok bilimsel sunumun gerçekleşeceği Adli Toksikoloji kursuna dünyaca ünlü bilim insanları da katılacak.
Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığı Bağımlılık Enstitü (NIDA) ve Amerika Birleşik Devletleri Beyaz Saray Adli Toksikoloji Grup Başkanı Prof. Dr. Marilyn Huestis’in açılış konuşmasıyla başlayacak kursta, Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof Dr. Tayfun Uzbay “Nasıl Bağımlı Olunur?” konulu sunumuyla destek verecek.
Dünyaca ünlü adli toksikologlar uyuşturucu maddeler, analizleri, iş yeri madde testi, trafikte uyuşturucu madde testi, yeni psikoaktif maddeler (sentetik kannabinoidler) ile ilgili uluslararası gelişmeler ve uygulamaları hakkında katılımcılara ders verecek.