Adana Güney Haber

Adanalı Kar İle Serinliyor

Adanalı Kar İle Serinliyor
2.561 views
11 Temmuz 2020 - 14:57

Adana’da sıcaklıkların kendini hissettirmeye başlamasıyla birlikte serinlik arayan vatandaşlar, yüksek rakımlı dağlardan getirilen karlarla serinlemeye çalışıyorlar. Dağlardan topladıkları karları 1 Lira, 2 Lira ve 4 Lira gibi değişen fiyatlardan satan satıcılar ise satışlardan memnun olduklarını ifade ediyorlar.

(HABER MERKEZİ)-Adana’da sıcaklıkların kendini hissettirmeye başlamasıyla birlikte serinlik arayan vatandaşlar, yüksek rakımlı dağlardan getirilen karlarla serinlemeye çalışıyorlar. Dağlardan topladıkları karları 1 Lira, 2 Lira ve 4 Lira gibi değişen fiyatlardan satan satıcılar ise satışlardan memnun olduklarını ifade ediyorlar.

Hava sıcaklıklarının artışa geçmesi kar satışlarını arttırdı. Toros dağlarının karla kaplı alanlarından kamyonlarla getirilen karlar, şehrin belirli noktalarında vatandaşlara satılıyor. Sıcaktan bunalan ve serinlik arayanlar poşet poşet aldıkları karlarla bunaltıcı havanın etkisini bir nebze olsun azaltmaya çalışıyorlar.

Adanalıların yaz mevsiminde kara büyük ilgi gösterdiklerini belirten Cengiz Ayvaz; “Adana’da sıcak havaları dağlardan gelen karlar serinletir. Adanalılar her yaz olduğu gibi bu yaz da karlara büyük ilgi gösteriyorlar çünkü sıcaklar başladı ve insanlarda serinlik aramaya başladılar. Bizlerde halen daha karlarla kaplı olan Toros dağlarına çıkarak çuvallara, kamyon kasalarına karlar doldurup daha sonrasında bu karlara Adana şehir merkezine getirerek satıyoruz. Fiyatı ise oldukça ucuz. 1 Lira ile 4 Lira arasında satıyoruz. Fiyatlarda geçen yıla göre artış olmadı. Geçen yılın aynı fiyatından satıyoruz. Vatandaşların gösterdikleri yoğun ilgi karşısında getirdiğimiz karları kısa süre içerisinde satıp bitirebiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dağdan kar getirmenin zorluğuna da değinen Ayvaz; “Adana şehir merkezlerinde sattığımız karları dağlardan getiriyoruz. Dağlara kamyonetlerle çıkmak, karları bulundukları yerlerden kesip almak ve aynı şekilde aşağıya inmek gerçekten çok zor oluyor. Ancak bu da bizim ekmek paramız ve ekmek parası bu zorluğa da katlanıyoruz. Bin bir güçlükle getirdiğimiz karlar kısa sürede satılınca da mutlu oluyoruz.” diye konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -