hava 39° Orta
DOLAR 32,6378 % % 1.12
EURO 34,8816 % % -0.07
GRAM ALTIN 2.446,00 % % 2,30
ÇEYREK A. 3.999,22 % % 2,30
BITCOIN 67.092,13 % -1.044
SON DAKİKA

Adanalı Yüreğir’de nefes alacak

Son Güncelleme :

09 Şubat 2017 - 0:33

/ 332 views kez okundu.
Adanalı Yüreğir’de nefes alacak

Adana’ya ve Yüreğir’e önemli eserler kazandıran Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan önemli bir eseri daha ilçeye kazandırıyor. Orman Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda Seyhan Nehri kıyısında yer alan Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 87.500 metrekare orman fidanlığı alanı mesire alanı olarak Yüreğirliye kazandırılıyor. 

ADANA (GÜNEY HABER)-Adana’ya ve Yüreğir’e önemli eserler kazandıran Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan önemli bir eseri daha ilçeye kazandırıyor. Orman Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda Seyhan Nehri kıyısında yer alan Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 87.500 metrekare orman fidanlığı alanı mesire alanı olarak Yüreğirliye kazandırılıyor.  Su kayağı tesisi, engelli vatandaşlarımız ve emekliler için lokal, dinlenme tesisleri ve çok değişik aktivitelerin yapıldığı devasa mesire alanına dönüştürülerek vatandaşların hizmetine sunuluyor. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan sadece Yüreğirlinin değil tüm Adanalıların faydalanacağı büyük bir parkı Adana’ya kazandırıyor

ORMAN FİDANLIĞI ALANI HALKA KAZANDIRILIYOR

Orman Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda Seyhan Nehri kenarında bulunan Orman Fidanlığı alanının mesire yeri olarak Adana halkına kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ”Adana içinden temiz bir nehrin aktığı dünyada ender şehirlerden biri.

Seyhan Nehri kenarında bulunan alanların özgün yapısı bozulmadan Adanalı vatandaşlarımızın faydalanacağı bir alana dönüştüreceğiz. Burayla ilgili proje çalışmamız devam ediyor. Adana’da ilkleri barındıracak bir projeyi daha vatandaşlarımıza kazandırıyoruz. Bundan önce vatandaşlarımızın kullanamadığı bu alana vatandaşlarımızla buluşturuyoruz.” şeklinde görüştü.

YAPILACAK ETKİNLİKLER

Halka açılacak alanda su kayağı, kır kahveleri, engelliler emekliler ve yaşlılar için dinlenme tesisleri, çocuk oyun alanları, otopark, yeşil alanlar, piknik alanları ve büfe olacak.