hava
DOLAR 32,9375 % % 0.12
EURO 35,4129 % % 0.06
GRAM ALTIN 2.463,01 % % -0,27
ÇEYREK A. 4.027,02 % % -0,27
BITCOIN 60.480,01 % -4.347
SON DAKİKA

AKP Adana İl Başkanı Yeni:”Terörün Dini Olmaz”

Son Güncelleme :

08 Ocak 2015 - 17:17

/ 669 views kez okundu.
AKP Adana İl Başkanı Yeni:”Terörün Dini Olmaz”

AK Parti Adana İl Başkanı Yeni:

 “Terörün Dini Olmaz”


Fransa’da düzenlenen ve 12 insanın ölümüne neden olan saldırıyı kınayan AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, “Terörün dini olmaz. Bir insanı öldürmek, insanlığı öldürmektir” dedi.
 

ADANA (GÜNEY HABER) – Fransa’da düzenlenen ve 12 insanın ölümüne neden olan saldırıyı kınayan AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, “Terörün dini olmaz. Bir insanı öldürmek, insanlığı öldürmektir” dedi.
Başkan Yeni, her türlü terörizmin karşısında olduklarını söyledi. Sosyal medya hesaplarından da saldırıyı kınayan Yeni, “Fransa’da düzenlenen ve 12 insanın ölümüne neden olan terör saldırısını bir Müslüman olarak şiddetle kınıyor, Fransa halkına da başsağlığı diliyorum” dedi.
İslam’ın şiddete hiçbir şekilde izin vermediğini hatırlatan Yeni, “Tüm dünyanın bildiği bir gerçek var, o da İslam’ın şiddete hiçbir şekilde izin vermediği, daima insanlar ve toplumlar arasında barışı emrettiğidir. İslam dinini yakından inceleyen ve Allah’ın Kuran-ı Kerim’de emrettiği gerçek İslam dinini tanıyan batılı çevreler, İslam ve terör kelimelerinin bir arada bulunmasının kesinlikle mümkün olmadığını, ilahi dinlerin hiçbir şekilde şiddete izin vermediğini tüm açıklığıyla ifade etmişlerdir” şeklinde konuştu.

“İSLAMİ TERÖR DENEMEZ”
Bu tür eylemlerden sonra İslam Dini’yle bağdaşmayan iddiaların ortaya atıldığına dikkat çeken Başkan Fikret Yeni şöyle konuştu:
“Bu tür eylemleri gerçekleştirilenler Müslüman isimleri taşısalar da, kimliklerinde Müslüman yazıyor olsa bile, işledikleri cinayetlere İslami terör denemez. İlahi bir din adına masum insanların öldürülmesi mümkün değildir. Din, sevgiyi, merhameti, barışı emreder.
Bir terör eylemine fail ararken, kaynağı dindarlıkta aramak ‘İslamofobi’yi gündeme getirmek ve bunun üzerinden kirli oyunlar tezgahlamak anlamına gelir. Başka bir deyişle, İslam Dini ve Kuran-ı Kerim ahlakı, terörizmin ve teröristlerin destekleyicisi değildir. Gerçek şu ki, tüm dünyada yaşanan iç karışıklıklardan, şiddeti gün geçtikçe artan kanlı terör eylemlerinden insanlık olarak kurtulmak gerekmektedir. Sonuç olarak İslam ve terör yan yana kullanılamayacak kadar birbirinden uzaktır.”