hava 29° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,8248 % % 0.04
EURO 35,2439 % % -0.18
GRAM ALTIN 2.450,67 % % -1,57
ÇEYREK A. 4.006,85 % % -1,57
BITCOIN 64.160,00 % -0.14
SON DAKİKA

BARUT: “BÜYÜK OLSUN, HEPİMİZİN OLSUN”

Son Güncelleme :

11 Ocak 2016 - 22:37

/ 506 views kez okundu.
BARUT: “BÜYÜK OLSUN, HEPİMİZİN OLSUN”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, CHP’nin başarılı olmasının yolunun “Parti küçük olsun benim olsun değil büyük olsun hepimizin olsun” demekten geçtiğini söyledi.

ADANA (GÜNEY HABER) – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, CHP’nin başarılı olmasının yolunun “Parti küçük olsun benim olsun değil büyük olsun hepimizin olsun” demekten geçtiğini söyledi.
CHP Seyhan ve Karataş ilçe yönetim kurulları CHP İl Başkanı Ayhan Barut ve yönetimini ziyaret edip başarı dilediler. CHP’nin büyük bir aile olduğunun altını çizen İl Başkanı Barut, CHP ailesini büyütüp, ilçe örgütleri, kadın ve gençlik kollarıyla uyumlu bir şekilde Türkiye’nin geleceği için el ele çalışmak zorunda olduklarını kaydetti. Barut, “Partiyi büyütmemiz lazım. Küçük olsun benim olsun değil büyük olsun hepimizin olsun dememiz lazım. Siyasetin malzemesi insandır ve biz bu sürecin içine herkesi katıp iktidar olmanın yoluna bakacağız” dedi.
2019 seçimlerine kadar olan yaklaşık 3,5 yıllık zaman dilimini tamir ve tedavi dönemi olarak gördüklerini dile getiren Barut, “Küskünlükleri, dargınlıkları ortadan kaldırarak kol kola verip çalışmamız gerekiyor. Biz bu niyette, düşüncedeyiz. CHP hepimizin partisi. Yapmamız gereken çok iş, gitmemiz gereken çok yol var. Gitmediğimiz yer bizim değildir. Halka ineceğiz, sokağa ineceğiz ve CHP’yi hem Adana’da mutlak surette birinci parti, hem de büyükşehir belediyesini CHP’nin belediyesi yapacağız” ifadelerini kullandı.

“CHP’Yİ KAMUOYUNDA TARTIŞTIRMAYACAĞIZ”
Demokrasinin gereği olarak adaylık süreçlerinde mutlaka önseçim yapılmasını sağlayacaklarını ifade eden Barut, CHP’de herkese yer ve bir görev olduğunu belirtti. CHP’nin üyesi olan herkesin partiyi kucaklayıp içselleştirmesi gerektiğinin önemine değinen Barut, “Sevgiye, saygıya ve parti disiplinine çok önem vermemiz, kişisel sorunlar nedeniyle partiyi hedef alanların önüne geçmemiz ve CHP’yi kamuoyunda tartıştırmamamız gerekiyor” diye konuştu.
CHP’nin Adana’da önemli bir potansiyelinin olduğunu ifade eden CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, bu potansiyelin gün yüzüne çıkarılması, CHP’yi genelde ve yerelde iktidara taşımak gerektiğini vurguladı. Partide öncelikle sevgi ve saygıyı hakim kılmak zorunda olduklarını aktaran Kolcu, partiye emek verenlere de sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Kolcu, “En kutsal şey emekse, alın teriyse partimizde yetişen siyasetçileri sahiplenmek bizim görevimiz. CHP’de siyaset yapan sayısını ne kadar artırabilirsek CHP’nin gücünü de o denli artırırız. CHP’de kimse kimsenin düşmanı değil. Dayanışma ruhunu sağladığımız zaman Adana’da kimse CHP’nin önüne geçemez” şeklinde konuştu.

“BİRBİRİMİZİN OLUMSUZ DEĞİL OLUMLU YANLARINI GÖRMELİYİZ”
CHP’de her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu dile getiren CHP Karataş İlçe Başkanı Oben Ersan Aygün, partililerin birbirlerinin olumlu taraflarını görmesi gerektiğini söyledi. Seyhan, Çukurova ve Karataş belediyelerinin CHP’li olmasının büyük bir avantaj olduğunu vurgulayan Aygün, 2019’da gerçekleştirilecek seçimler öncesinde ilçe örgütleri, kadın ve gençlik kollarının İl Başkanı Barut’un idaresinde koordineli bir çalışmayla başarıya ulaşmasının kaçınılmaz olduğunu sözlerine ekledi.