hava 34° Parçalı Bulutlu
DOLAR 33,0018 % % 0.31
EURO 35,4516 % % 0.22
GRAM ALTIN 2.479,54 % % 0,40
ÇEYREK A. 4.054,04 % % 0,40
BITCOIN 61.278,00 % -0.091
SON DAKİKA

Başkan Çetin: “Bu Meclis Tarih Yazacak”

Son Güncelleme :

07 Haziran 2014 - 21:43

/ 594 views kez okundu.
Başkan Çetin: “Bu Meclis Tarih Yazacak”

Çukurova Belediye Meclisi toplantısında tüm partilere teşekkür eden Başkan Çetin:

 

Bu Meclis tarih yazacak”

ÇUKUROVA MECLİS (2)

ADANA (GÜNEY HABER)- Çukurova Belediye Meclisi gündemindeki kadro, eğitim ve sözleşmeli personelle ilgili üç maddeyi de tüm üyelerin evet oyuyla kabul etti.  Başkan Soner Çetin, “Bu meclis tarih yazacak. Başarı hepimizin olacak” dedi.

Yerel Akdeniz Televizyonu tarafından canlı yayınla anında verilen Çukurova Belediye Meclisi toplantısı önceki gün de kimi eleştiriler olsa da gündemindeki üç maddeyi de CHP, MHP ve AKP’li üyelerin tümünün evet oyuyla geçirdi. Kadro ihdası ve sözleşmeli personel konularında Başkan Soner Çetin’e yetki verilmesine yönelik teklif kabul edilirken Çukurova Belediyesi Hizmet İçi Eğitim Yönetmeliği de yine evet oylarıyla geçti. Canlı yayının etkisiyle gündem dışı söz alanlar oldu.

Meclisten haber akışında aksamalar olduğunu iki gazetecinin ifadesine dayanarak dile getiren MHP’li İsmail Hakkı Gözübatı ve CHP’li Kadir Karakuş’a, CHP’li Meclis Başkan Vekili Hacı Hüseyin Kılınç, “Haksızlık yapıldığını” savunarak yanıt verirken tutanaklarda Türkçe yazım kurallarına aykırılık olduğuna MHP’li Tarık Kılıçarslan dikkat çekti. Başkan Soner Çetin’in yaklaşımı yine birleştirici bir tondaydı: Bu meclis tarih yazacak, başarı hepimizin olacak, başarısızlık olursa benim olsun.