hava 35° Orta
DOLAR 32,8616 % % 0.15
EURO 35,1718 % % -0.14
GRAM ALTIN 2.495,92 % % 0,25
ÇEYREK A. 4.080,82 % % 0,25
BITCOIN 63.994,57 % -2.578
SON DAKİKA

 Başkan Karalar’dan Pozantı ve Karataş’a Çöp Kamyonu 

Son Güncelleme :

01 Temmuz 2014 - 0:15

/ 431 views kez okundu.
 Başkan Karalar’dan Pozantı ve Karataş’a Çöp Kamyonu 

KARALAR (2)

Pozantı ve Karataş ilçelerine birer adet çöp kamyonu gönderen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ‘Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır ‘ sözünü hatırlatarak “Her ne kadar Seyhan İlçesinin Başkanı olsam da tek amacım Adana’nın güzelleşmesi ve gelişmesidir” dedi.
ADANA (GÜNEY HABER) – Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı ilk oturumunda Adana’nın Pozantı ve Karataş ilçelerine gönderme sözünü verdiği çöp kamyonlarını bu ilçelere gönderdi.
Kendisinin Seyhan Belediye Başkanı olmasına karşın tüm çalışmalarının daha güzel ve yaşanılabilir bir Adana için olduğunu belirten Başkan Karalar, bu anlamda hem Pozantı hem de Karataş ilçelerine birer temizlik aracı gönderdiklerini söyledi. Karalar, “Biz tabi her ne kadar Seyhan Belediye Başkanı olsak da tüm Adana’dan sorumluyuz. Pozantı ve Karataş belediye başkanları bizden çöp kamyonu istedi. Sonuçta bizim ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız oralara gidip tatil yapıyor. Bizde şunu söyledik, hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Hem Karataş’a hem de Pozantı’ya bir temizlik aracı vermeyi taahhüt ettik. Şimdi araçları gönderiyoruz” şeklinde konuştu.
Göreve geldikten sonra temizliğe ayrı bir önem gösterdiklerini belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bu anlamda Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan herkese teşekkür ettiğini belirtirken vatandaşlarda da temizlik konusunda ricada bulundu. Karalar, “Göreve geldiğimizden bu yana temizliğe ayrı bir önem gösteriyoruz. Temizlik Müdürlüğümüze bağlı ekipler çok cansiperane çalışmakta. Ben buradan vatandaşlarımızdan da bu konuda bir ricada bulunmak istiyorum. Vatandaşımızın da biraz daha özverili olması gerekiyor. Daha temiz bir Seyhan ve Adana için vatandaşlarımız da daha hassas davranmaya davet ediyoruz” ifadelerini Kullandı.
Temizlik aracını teslim alan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay ise, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın bu tavrının diğer belediye başkanlarına örnek olduğunu söyledi. Çay, “Pozantı Belediye Başkanı olarak Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yaptığım konuşma ile ilçe belediyelerinden temizlik aracı istedik. Bu çağrımıza Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ‘Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır’ diyerek karşılık verdi ve araç göndermeyi taahhüt etti. Başkan Karalar’ın bu tavrı hem şahsımı onurlandırmış hem de bölge insanını mutlu etmiştir. Hizmet makamlarının siyaset makamı olmadığını gösteren Sayın Zeydan Karalar’ın bu davranışı diğer başkanlarına da örnek olmuştur”