Adana Güney Haber

ÇETİN: PARK VADİ ADANA’YA ATILAN BİR İMZADIR

ÇETİN: PARK VADİ ADANA’YA ATILAN BİR İMZADIR
662 views
13 Ağustos 2020 - 1:50

Adana’da Türkiye’nin ilk Kadın Yaşam Merkezi’nin içerisinde bulunduğu Çukurova Belediyesi Park Vadi Tesisleri açıldı. Salgın nedeniyle sosyal mesafeye dikkat edilen, girişte konukların ateşlerinin ölçülüp maske dağıtımı yapılan açılışta konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Bölgenin en büyük su oyun parkının olduğu, Türkiye’nin tek Kadın Yaşam Merkezi ile çok sayıda toplantı salonunun bulunduğu bu tesis Adana’ya atılan bir imzadır” ifadesini kullandı.

(HABER MERKEZİ) – Çukurova Belediyesi tarafından “Yap-Birlikte İşletelim-Devret” modeliyle yaptırılan Park Vadi Tesisleri düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile birlikte gelen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yaptığı konuşmada, “Park Vadi Tesisleri Adana’ya atılan bir imzadır” ifadesini kullandı.

Covid 19 salgını dolayısıyla açılış öncesi tören alanına gelen konukların ateşleri ölçüldü, maske dağıtıldı ve tören boyunca sosyal mesafeye uyulması dikkat çekti. Bu özenli tavırdan dolayı konuklara teşekkür eden Başkan Soner Çetin, Adanalıların yine farkını ortaya koyduğunu söyledi.

Çukurova İlçesi’ne bağlı Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan tesisin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Çukurova Belediyesi tarafından “Yap-Birlikte İşletelim-Devret” modeli ile belediyenin kasasından para çıkmadan yaptırılan tesis, birçok özelliği ile örnek teşkil ediyor. Tesiste Türkiye’nin en büyük su oyun parklarında biri bulunurken her türkü etkinlik, toplantı ve düğün gibi organizasyonların yapılabildiği çok sayıda salon yer alıyor.
İçerisinde Türkiye’nin tek Kadın Yaşam Merkezi’ni bulunduran tesiste, sadece kadınlara hizmet edecek ve kadın personelin görev aldığı merkezde, güzellik ve masaj salonları, Türk Hamamı, Gelin Hamamı, sıcak ve soğuk yüzme havuzları ile kadın kahvehanesi bulunuyor.


“ZOR ŞARTLARDA GÖREV YAPIP GÜZEL TESİSLERİ KAZANDIRIYORUZ”
Açılışta konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Bizim yönetim anlayışımız çok daha farklı. Bize çatıyorlar. Bize çatmakla kalmayıp çalıştırmamak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Çünkü biliyorlar ki biz her şeyi aşar başarılı oluruz. Bunların hepsinin altından kalkacak yönetim biçimi ve anlayışımız var. Korona virüs nedeniyle kötü olan ekonomik şartlar daha da kötü oldu. Belediyelerin kesintilerini yılbaşına kadar yapmayın dedim ama reddettiler. Biz bu zor şartlarda görev yapıp böyle güzel tesisleri sizlere kazandırıyoruz” diye konuştu.

“TOPLUMUN TÜM KESİMİNİ DÜŞÜNÜP PROJELER ÜRETTİK”
Daha sonra konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ise 6 buçuk yıldır makası ellerinden bırakmadıklarını söyleyerek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana sürekli toplu açılışlar yaptık. Semt kreşlerini göreve geldiğimiz ilk dönemde açtık ve sayısını 8’e çıkarttık. 9’uncun yapımına başlayacağız. Toplumun tüm kesimini düşünüp onlara göre projeler üretmek zorundaydık. Kadınlar içinde projeler ürettik. Kadın dostu bir belediye başkanı olduğumun mutluluğunu paylaşmak istiyorum. Burada açacağımı ‘Çukurova Kadın Yaşam Merkezi’ bunun bir örneği ve Türkiye’de tektir. Burada bölgenin en büyük aqua parkı var. Harika bir tesis oldu. Böyle bir tesis Adana’ya gerekiyordu” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından tesisin açılış kurdelesi kesildi. Kurdele kesiminden sonra protokol üyeleri tesisi gezdi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -