hava 35° Orta
DOLAR 32,8167 % % 0.01
EURO 35,1114 % % -0.29
GRAM ALTIN 2.496,00 % % 0,25
ÇEYREK A. 4.080,96 % % 0,25
BITCOIN 63.948,17 % -3.658
SON DAKİKA

  Çetin ve Ekipleri Seferber Oldu

Son Güncelleme :

07 Haziran 2014 - 21:33

/ 555 views kez okundu.
   Çetin ve Ekipleri Seferber Oldu

ÇUKUROVA SAHADA (4)

 

ADANA (GÜNEY HABER)- Dünkü sağanak yağış Adana genelini teslim alırken Çukurova Belediyesi anında kriz masası oluşturdu.  Belediye ekipleriyle birlikte vatandaşların yardımına koşan Başkan Soner Çetin, hem çalışmalara eşlik etti, hem de esnafı teskin etmeye çalıştı. Çetin, “Geçici değil, kesin çözüm bulmak zorundayız” dedi.

Dünya Çevre Günü’nden sadece bir gün sonra Adana neredeyse bir çevre felaketiyle karşı karşıya kaldı. Sabah saatlerinde başlayıp iki saat kadar süren aşırı sağanak yüzünden kent deyim yerindeyse felç oldu, araçlar ve vatandaşlar mahsur kaldı, yollar adeta göle döndü. Günlük programını anında iptal eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in talimatıyla Yardımcısı Ali Arslanlıoğlu’nun başkanlığında Yol, Temizlik ve Park müdürlükleri yetkililerinden ortaklaşa bir kriz masası oluşturuldu.

“SORUMLU DEĞİLSİNİZ AMA GELDİNİZ”

Belediye ekiplerinin çalışmalarına eşlik edip yönlendiren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Yurt, 100. Yıl ve Güzelyalı mahalleleriyle Barış Manço Bulvarı ve cemevine giderek ev ve işyerlerini su basan vatandaşlar ve esnafla görüştü, dert dinledi, sorunlara çözüm üretmeye çalıştı. Vatandaşlardan Adile Azcan, “Başkanım sıkıntı çok ama sizi burada görmek bile bizi çok mutlu etti” derken, Ahmet Karakurt, “Sorumlusu siz değilsiniz ama yanımıza gelen siz oldunuz” diyerek Başkan Soner Çetin’e teşekkür etti.

“10 SENE OLDU BİR TEK SEN GELDİN”

ASKİ ekiplerinin de katkı koyduğu çalışmaları izleyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e, Güzelyalı 81162 Sokak’taki Neriman Ulusoğlu adlı esnaf, “Bize sahip çıkmanız gerçekten çok güzel bir davranış” diyerek teşekkürünü dile getirdi. Aynı bölgedeki fırıncı esnafı Aytaç Ertaş da su baskını yüzünden hamur yoğuramadıklarını belirtti, ardından da “Sen erkek adamsın, bir tek sen geldin, 10 senedir başka kimse gelmedi” diyerek Başkan Çetin’e seslendi ve  sıcak pide ile kola ikram etti.

HALK GÜNÜ  VE MECLİS ‘BAŞKANSIZ’ YAPILDI

Çukurova Belediyesi’nce yapılan Halk Günleri’nin 10’uncusu ve belediye meclis toplantısı aşırı yağış nedeniyle dün ilk kez Başkan Soner Çetin katılmadan gerçekleştirildi. Çetin, su baskınına maruz kalan halkın yanına giderken Halk Günü’ne yardımcılarını ve bürokratları, meclise de vekilini gönderdi.

ÇETİN SAHADA, YARDIMCILARI SALONDA

Adana’yı birkaç saat yaşanmaz hale getiren dün sabahki aşırı yağmur, Çukurova Belediyesi’ndeki Halk Günleri’ni de etkiledi. Dün 10. kez gerçekleştirilen Halk Günü ilk kez Başkan Soner Çetin olmadan yapıldı.  Çukurova ilçesinin çeşitli yerlerinde yaşanan su baskınları nedeniyle gününün tamamını  cadde ve sokaklarda halkla birlikte geçirmeyi tercih eden Başkan Çetin’in yerine başkan yardımcıları Ali Arslanlıoğlu, Mustafa Selek, Memiş Yavuz ve İsmail Özgen ile tüm birim müdürleri katıldı.

10. Halk Günü’nün açılışını yapan Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı Ali Arslanlıoğlu, Adana’nın ilk kez debisi çok yüksek bir yağışla karşı karşıya kaldığını ve duruma Başkan Soner Çetin’in ekipleriyle birlikte anında müdahale ettiğini anlattı. Arslanlıoğlu, “Korkunç bir yağıştı ve sayın başkanımız şu anda aşırı yağış yüzünden sorun yaşayan bölgelerde inceleme yapıyor, selamlarını iletti” dedi. Başkan Soner Çetin katılamadığı için dünkü meclis toplantısını 1.Başkan vekili Hacı Hüseyin Kılınç yönetti