hava
DOLAR 32,5544 % % 0.12
EURO 35,0223 % % 0.36
GRAM ALTIN 2.439,59 % % 0,17
ÇEYREK A. 3.988,72 % % 0,17
BITCOIN 65.202,14 % -0.764
SON DAKİKA

“Çıkar Gruplarına Teslim Olmayacağız”

Son Güncelleme :

08 Ocak 2015 - 17:18

/ 393 views kez okundu.
“Çıkar Gruplarına Teslim Olmayacağız”

Çukurova Belediye Meclisi’nden saldırıya tepki. Belediye Başkanı Soner Çetin: 

 “Çıkar Gruplarına Teslim Olmayacağız”

Çukurova Belediye binasına önceki gün yapılan silahlı saldırıya meclis üyelerinden de sert tepki geldi. CHP, MHP ve AK Parti grupları adına yapılan ortak açıklamada “Hiçbir güç bizi yıldıramaz, bu kutsal yoldan alıkoyamaz” denildi. 

ADANA (GÜNEY HABER) – Çukurova Belediye binasına önceki gün yapılan silahlı saldırıya meclis üyelerinden de sert tepki geldi. CHP, MHP ve AK Parti grupları adına yapılan ortak açıklamada “Hiçbir güç bizi yıldıramaz, bu kutsal yoldan alıkoyamaz” denildi.
Çukurova Belediyesi’ne pompalı tüfekle ateş edilerek önceki gün yapılan saldırıya Başkan Soner Çetin’in ardından Çukurova Belediye Meclisi üyelerinden de sert tepki gösterildi. CHP, MHP ve AK Parti grupları adına yapılan ortak açıklamada, “Hiçbir güç Çukurova Belediye Meclis üyelerini, bürokratlarını ve çalışanlarını korkutamaz, yıldıramaz, bizi bu kutsal yoldan alıkoyamaz” denilerek tepki gösterildi. Açıklama mecliste alkışlarla karşılandı.

RANT VE ÇIKAR GRUPLARINDAN KAYNAKLI
Çukurova Belediye Meclisinin dün akşam yapılan oturumunda, MHP’li Grup Başkanı Süleyman Buldur ve AK Parti Grup Başkanı Mehmet Saygın’la birlikte kürsüye gelen CHP Grup Sözcüsü Burhanettin Bulut, hazırladıkları ortak metni okudu. Yıldırma, korkutma ve tehdit etmeye yönelik saldırıları kabul edemeyeceklerini vurgulayan Bulut, şöyle devam etti:
“Rant ve haksız çıkar gruplarından kaynaklı olduğuna inandığımız bu saldırılar Çukurova Belediyesi ve meclisinin doğru yolda olduğunu, güzel ve doğru işler yaptığını göstermektedir. Çıkar grupları ve mafyavari örgütlenmelere karşı toplumun her kesimi sesini yükseltmelidir. Çukurova Belediyesi’ne yapılan saldırıyı, çalışanlarımıza, meclis üyelerimize ve seçimlerde üç siyasi partimize oy veren 200 bine yakın seçmene yapılmış bir saldırı olarak kabul ediyoruz. Başta Çukurova Belediye Başkanımız Sayın Soner Çetin olmak üzere, meclis üyelerimiz ve çalışanlar olarak, her kuruşun yetim hakkı olduğunu bilerek, birlik ve bütünlük içinde hizmet etmeye devam edeceğiz. Hiçbir saldırı Çukurova Belediyesi’ni bu kararlılıktan alıkoyamaz.”

ÇETİN: “SÖZLERİNİZ SİLAHTAN DAHA ETKİLİ”
Meclisin tek vücut olarak verdiği ortak sese teşekkür eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Sözleriniz silahtan da, bombadan da, füzeden de etkili. Bu onurlu yolda yalnız olmadığımı ve birlikte yürüyeceğimizi biliyorum. Dün namertçe, alçakça bir saldırı yapıldı. Hangi siyasi görüşe bağlı olursa olsun, Türkiye’de belediye başkanları ve meclis üyeleri bu tip zorluklara maruz kalmıştır. Ama biz bu baskılar karşısında korkmayacağız, yılmayacağız” dedi.