Adana Güney Haber

Çocuklar parklara akın ettiler

Çocuklar parklara akın ettiler
70 views
01 Haziran 2020 - 0:25

 Covit19 salgını nedeni ile uzun zamandan bu yana evlerinde olan çocuklar, normalleşme adımları kapsamında ilk kez sokağa çıkmanın mutluluğunu yaşadılar. İlk iş olarak parklara akın eden çocuklar, kendilerine verilen 4 saati dolu dolu yaşadılar.

 (HABER MERKEZİ)-Covit19 salgını nedeni ile uzun zamandan bu yana evlerinde olan çocuklar, normalleşme adımları kapsamında ilk kez sokağa çıkmanın mutluluğunu yaşadılar. İlk iş olarak parklara akın eden çocuklar, kendilerine verilen 4 saati dolu dolu yaşadılar.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları yasaklanan 0-14 yaş grubundaki çocuklar, günler sonra ilk kez dışarı çıktılar. Anne babaları ile birlikte parklara akın eden çocuklar, özledikleri parklarda doyasıya eğlendiler.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da çocuklar anne babaları ile birlikte park ve bahçelere akın etti. Çocuklar burada güneşli havanın ve parkların keyfini sürdü. Bisiklete binip, top oynayan çocuklar, parklardaki oyun alanlarında doyasıya eğlendi. Parklara adım attıkları ilk anlarda yaşadıkları mutluluk gözlerinden okunan çocuklar, hangi oyuncağa binecekleri, hangisinde eğleneceklerine karar vermede ilk etapta zorlandılar. Güneşli havanın da etkisi ile güzel bir gün geçiren çocuklar, yeniden en kısa sürede parklara gelmek istediklerini ifade ettiler.

Çocuklarının mutlu olduklarını gördüklerinde kendilerinin daha mutlu olduğunu belirten Anne Babalar ise; Bugün uzun bir zamandan sonra ilk kez çocuklarımız özledikleri parklarına kavuştular. Evde kaldıkları uzun zaman boyunca gerçekten çok sıkılmışlardı ve bu karar gayet yerinde bir karar oldu. Parklar çocuklarla doldu taştı. Çocuklarımız gönüllerince eğlendiler. Parklardan ayrılırken epey zorlanacağız ancak bu bile onları mutlu etmeye yetti. Onlar mutlu olunca biz anne babaları olarak daha çok mutlu oluyor daha çok seviniyoruz. Umarız herkes tedbirlere sıkı sıkıya uymaya devam eder de bu salgın biter ve çocuklarımız eskisi gibi süre kısıtlaması olmaksızın parklarda uzun saatler boyunca vakit geçirmeye devam ederler.” diye konuştular.

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -