Adana Güney Haber

Çulhaoğlu: 5 Ocak Onurlu Bir Direniş, Adananın Birlik ve Beraberlik Ruhudur

Çulhaoğlu: 5 Ocak Onurlu Bir Direniş, Adananın Birlik ve Beraberlik Ruhudur
261 views
05 Ocak 2021 - 1:57

(HABER MERKEZİ)-İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu Beş Ocak Adana’nın Kurtuluşu nedeni ile yayınladığı mesajında şunları söyledi; Milli Mücadele ve Kurtuluş Hareketinin büyük Önderi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde, Saim Bey, Kozanoğlu Doğan Bey, Sinan Paşa (Sinan Tekelioğlu), Tufan Bey (Aydınoğlu Tufan bey) Yüzbaşı Osman Nuri bey, Karaisalı’lı İbo Osman ve birçok unutulmaz isimsiz kahramanıyla 5 Ocak 1922 tarihinde Adana’mızı düşman işgalinden kurtarmışlardır.

Zamanın emperyalist güçleri ülkemizi kendi aralarında paylaşırken, Adana ve civarı da Fransızlara düşmüş, ancak; Üç yıl süre ile şereflerini, namuslarını, bağımsızlıklarını teslim etmeyen milli bir direnişle karşılaşmışlar. Bu onurlu direniş ADANA’lının birlik ve beraberlik ruhu içinde destanlar yazarak kazanılmış ve Fransız güçleri Adana’mızdan perişan bir şekilde gitmişlerdir.

Al Bayrağımıza kanının rengini veren, hakkı ödenemez bütün vatanperver şehit ve gazilerimizin verdiği bu kutsal mücadele neticesinde o kahramanlarımızın torunları olarak bizler de bugün rahat ve huzur içinde yaşamaktayız. Hepsinin Ruhları şad, Mekanları cennet olsun İnşallah.

Şanlı tarihimizde buna benzer nice zaferler kazanmış ve yaşanan sıkıntıları büyük bir dayanışma ve mücadele örneği göstererek atlatmasını bilmiş büyük TÜRK Milleti’nin evlatları olarak bugünü gururla anmaktayız.

Bu önemli günü; atalarımızın, vatan ve bağımsızlık aşkıyla her türlü tehlike, eziyet ve cefaya katlanan, vatan mevzuu olunca ölüme koşarak giden, kendilerini kuşatan zulüm ve esaret zincirlerini paramparça etmesini sağlayan o büyük azim ve iman gücünün, emsalsiz fedakarlıklarının ve kahramanlıkların bugün gençlerimiz tarafından iyi bilinmesi, unutmadan-unutturmadan gelecek nesillere de aktarılması gerekliliğini bir kez daha hatırlatıyor, Adana’mızın Kurtuluşunun 98. Yılını can-ı gönülden kutluyor, Selam ve Saygılarımı sunuyorum.”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -