Adana Güney Haber

Çulhaoğlu: “Hertürlü haksızlığın karşısındayız”

Çulhaoğlu: “Hertürlü haksızlığın karşısındayız”
574 views
11 Eylül 2020 - 1:52

İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu getirmeyi vaat ettikleri İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Demokratik Parlamenter Sistem ile bu günkü idare şeklini değerlendirdi.

(HABER MERKEZİ)-İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu getirmeyi vaat ettikleri İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Demokratik Parlamenter Sistem ile bu günkü idare şeklini değerlendirdi.

Çulhaoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Milletimize bu millet koalisyonlardan bıktı yepyeni bir sistem ile karşınızdayız diyen Ak Parti, yerini ve konumunu korumak için ittifak sistemi getirerek ondan daha büyük bir koalisyon sistemi kurmuştur. Yani aziz milletimizi yanıltmışlardır. Bizim istediğimiz ve getireceğimiz sistem ile yetkileri sınırlı, siyasi tartışmaların üzerinde kalabilen, tüm ülkeyi kucaklayacak tarafsız, hesap verebilir bir Cumhurbaşkanı olacaktır.

Millet İttifakı olarak getireceğimiz iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistem ile temel üzerinde parlamentonun güçlü olmasını, adaletli bir yönetim tarzını ve halkını kucaklayan, milletinin dertlerine son verecek bir sistem istiyoruz Bizim getireceğimiz sistemde yapılan kötü işlerde sorumluluk almayıp sorumluluğu halkımıza yüklemek son bulacak, şeffaf ve adaletli bir yönetim tarzı gelecektir. Saraylarda yaşamak son bulacak, milleti zar zor geçinirken kapısında 13 uçak olan devlet adamlığı sona erecektir. Meclis kanun yapma yetkisini sonuna kadar kullanacak, saraylarda danışmanlara yazdırılıp milletvekillerinin eline tutuşturulup kanun teklifini meclise sunmaları istenmeyecek, her milletvekili hür iradesi ile kanun teklifi ve değişiklik teklifleri verebilecektir. Denge ve denetleme mutlaka meclis idaresinde olacak, yetkileri elinden alınan Sayıştay gerçek konumuna mutlaka getirilecek, yapılan bütün yanlışlar raporlarda belirtilecek ve şeffaf bir şekilde halkımızın bilgisine sunulacak, yanlış yapan sorumlular cezalandırılacak, yanlarına kar kalmayacaktır. Yapılan ihaleler kameralar önünde kayıt altında olacak, bugün olduğundan farklı olarak yap -işlet –devret adı altında yapılan işler milletimiz ile paylaşılacak, maliyetleri milletimizden gizlenmeyecektir. Milletimiz yatmadığı hastaneye, geçmediği yola deli dumrul vergisi vermeyecektir. Böylelikle Büyük Türkiyemiz ve asil vatandaşlarımızın vergileri 5 büyük müteahhit ve yandaşlara gitmeyecektir.

İş arayan gençlerimizin yüksek notlu sınav sonuçları bu gün yapıldığı üzere mülakatlarda yok sayılmayacak, aldığı not üzerinden değerlendirilerek hak ettiği şekilde yerleştirmesi yapılacaktır. Milletimizin bütün kazanımları yine milletimize adaletli bir şekilde paylaştırılacak, her türlü haksızlığın önüne geçilecektir. Bu gün kurumlarda olan gelir adaletsizliği giderilecek, eşit işe eşit ücret uygulaması yapılacaktır. Aynı odada çalışıp aynı işi yapmalarına rağmen dört ayrı maaş skalası olmayacaktır Yönetenlerin kendi maaşlarına yaptıkları ücret zamları açlık ve yoksulluk sınırında yaşama mücadelesi veren çalışanlarımızı üzmeyecek düzeyde olacaktır. Atamalar ile terfiler tamamen akraba ve yandaşlardan arındırılacak, liyakat sistemi getirilecektir. Çalışanlarımızın dağlar kadar biriken sorunları çok kısa zamanda giderilecek, milyonlarca EYT’li rahata kavuşacak, sorunları sona erdirilecektir. Esnafımız, çitçimiz, sanayicimiz ve KOBİ’lerimiz ceza ve vergi kıskacından kurtulacak, rahat nefes alabileceklerdir. Üniversiteli gençlerimizin önleri açılacak, gelecek kaygıları olmayacak, bu kaygılardan dolayı yurt dışına gitmeleri en aza indirilecektir. Kadınlarımızın şiddet görerek hayatlarının sona erdirilmemesi için gerekli kanunlar hemen hayata geçirilecek, Hayvan hakları konusunda bir dizi düzenlemeler vakit kaybetmeden yürürlüğe girecektir.

Kahraman güvenlik güçlerimiz hiçbir milletvekilinin oğlu önünde esas duruşta durmayacak, kamuda partizanlık son bulacak, ayrımcılık ve sürgün ile tehdit edilerek iş yaptırma dönemi sona erecektir. İş yerlerinde mobing uygulaması sıkı takip edilecek bunlara taviz verilmeyecektir. Yerli ve millilik iddiasında olan bu günkü yönetimin yaptığı yanlıştan dönülecek,  ülkemizde rahatlıkla üretilebilecek olan ürünlerin yurt dışı ithalatı durdurulacaktır. Ata tohumu sistemi tüm ülkemizde yaygınlaştırılarak milletimizin parası hazinemizde kalacaktır. Et ve saman ithalatı son bulacak, yetiştiricilerimiz desteklenecek ve halkımız ucuz, kaliteli et – sebze yiyebilecektir. Tek elden yönetim sistemi ile yandaşlara fayda sağlaması amaçlanıp yerle yeksan edilen hukuk düzeni yeniden düzenlenecek kayırmalar, belli cemaat ve yapılanmaların korunması sona erdirilecektir. Kuvvetler ayrılığı ilkesi tekrar sağlanacak, kamu düzeni milletimiz lehine tekrar yerli yerine koyulacaktır. Özgür basın susturulmayacak, ekranlar karartılmayacak, gazeteciler korkutularak ve yalılarda beslenerek iktidar lehine tek düze yazı yazmalarının önü kesilmiş olacaktır. Milletimiz haber alma özgürlüğüne kavuşacaktır. Komşuları ve diğer dünya devletleri ile sorunları minimize edilmiş, milletimizin çıkarlarını önceleyen, akıcı ve sürdürülebilir, kişisel dostluklarla değil, ülke menfaati gözetilerek diplomasi yürüten bir dış politika sistemi inşa edilecektir.

Halkından kopmuş, saraylara sıkışmış, milletin derdi ile hemhal olamayan, eş-dost-akraba ve sınıf arkadaşları ile liyakatsız yönetme şekli son bulacak, iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistem ile büyük TÜRK milleti hak ettiği şekilde yönetilecektir” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -