Adana Güney Haber

Çulhaoğlu: “Yangında zarar gören Kozanlı Vatandaşların yaraları kredi ile sarılmaz”

Çulhaoğlu: “Yangında zarar gören Kozanlı Vatandaşların yaraları kredi ile sarılmaz”
284 views
08 Ekim 2020 - 2:03

İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu “İYİ Parti Milletvekilleri olarak biz, Kozan’da çıkan orman yangınında evi, işyeri ve ahırı zarar gören insanlarımız için gerekli olanın Giresun ilimizde yapıldığı gibi köylerimizi afet bölgesi ilan etmesini istiyoruz. Ak Parti İktidarına mensup milletvekilleri Kozan Yangınında zarar gören vatandaşlarımızın yaraları krediler ile sarılacak diye övünüyorlar” Dedi.

(HABER MERKEZİ)-İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu “ Ak Parti İktidarına mensup milletvekilleri Kozan Yangınında zarar gören vatandaşlarımızın yaraları krediler ile sarılacak diye övünüyorlar” Dedi.

Çulhaoğlu konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;

“23-24 Ağustos 2020 tarihlerinde Kozan ilçemizin Kuyubeyli Mahallesi’ndeki ormanlık alanda başlayan yangında ciğerlerimiz yanmıştı. Biz yangın anında ve sonrasında gerekli açıklamaları basın yoluyla yapmış, konunun takipçisi olacağımızı belirtmiştik. Tabii iktidar mensup milletvekilleri de Devlet tarafından yapılacak yangın kredilerini savunmak için bölgeyiziyaret etmişler ve iktidarın yangında zarar gören vatandaşların yanında olduğunu övünerek söylemişlerdir.

İYİ Parti Milletvekilleri olarak biz, yangında evi, işyeri ve ahırı zarar gören insanlarımız içingerekli olanın Giresun ilimizde yapıldığı gibi köylerimizi afet bölgesi ilan etmesini istiyoruz. Bunun için Türkiye Büyük Millet Meclisinde ilgili bakanlara soru önergesi de verdik. Bunu neden istiyoruz? Zaten canının yongası, geçim ve barınma kaynakları olan evlerinin, işyerlerinin, ahırlarının, mallarının yanmasının derdine düşmüş insanlarımızınbirde kredi ile borçlandırılmalarının doğru olmadığını, bunun vatandaşlarımızı daha da zora sokacağını söylüyoruz.İktidar mensubu milletvekili ve Bakanlar ise yangınzedelerin yaralarını kredi ile borçlandırılarak giderileceğini açıklıyorlar. Halen geç kalınmış değildir. İktidar Milletvekilleri gerekli çalışmaları yaparak, valilik aracılığı ile Kozanımızı biran önce afet bölgesi kapsamına aldırmalıdırlar.Devletinde, Devlet gibi davranması, bir bölgeye öz, bir başka bölgeye üvey evlat muamelesi etmemesi gerekmektedir.

Buradan Ak Parti iktidarı mensubu Adana milletvekillerineve Kozanlı hemşerilerime sesleniyorum. Giresun afet bölgesi ilan edilip hibe desteği alırken,Kozan’ın afet bölgesi ilan edilmemesi, kredi ile borçlandırarak yara sarmak ne demektir? Bu olumsuzlukların biran önce giderilmesi için güçlü parlamentonun tesis edileceği iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş demokratik parlamenter sisteme hemen dönülmelidir.”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -