Adana Güney Haber

CUMHURİYETİ KUTLARKEN ÇOK DAHA GÜZELSİN ADANA!

CUMHURİYETİ KUTLARKEN ÇOK DAHA GÜZELSİN ADANA!
3 views
31 Ekim 2020 - 21:41

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütü, Cumhuriyet Bayramı coşkusunu düzenlediği Cumhuriyet Konvoyuyla Adana’nın caddelerine yaydı. Otomobilleri, bisikletleri, motosikletleriyle konvoya katılarak coşkuya ortak olan Adanalılar, Gençlik Meydanı’nda da coşkuyu doruk noktasına ulaştırdı. 

 (HABER MERKEZİ) – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütü, Cumhuriyet Bayramı coşkusunu düzenlediği Cumhuriyet Konvoyuyla Adana’nın caddelerine yaydı. Otomobilleri, bisikletleri, motosikletleriyle konvoya katılarak coşkuya ortak olan Adanalılar, Gençlik Meydanı’nda da coşkuyu doruk noktasına ulaştırdı.  CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Zeydan Karalar, Büyük Önder Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin sonsuza dek yaşayacağını söyledi.

CHP Adana İl Örgütü’nün düzenlediği ve İl Başkanlığı binasının önünden başlayıp Duygu Kafe önünde son bulan Cumhuriyet Konvoyuna yüzlerce araç katıldı. İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediyesi Başkanvekili İsmail Özgen, il yöneticileri, ilçe başkanları, il ve ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait üstü açık otobüslerden ellerindeki bayraklarla Adanalıların Cumhuriyet Bayramını kutladı.

GENÇLİK MEYDANINDA COŞKU DORUĞA ULAŞTI

Duygu Kafe önündeki Gençlik Meydanı’nda Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Atatürk, mücadele arkadaşları, şehitler ve gaziler anısına saygı duruşunda bulun kitle, İstiklal Marşı’nı okuduktan sonra söyledikleri marşlarla Cumhuriyet Bayramı coşkusunu doruk noktasına ulaştırdı.

Siyasal iktidarın ulusal bayramların kutlanmasını engelleme girişimlerine dikkati çeken CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, tüm engellere rağmen Cumhuriyet Bayramını ve diğer ulusal bayramları daha büyük coşkuyla kutlamaya devam edeceklerini söyledi.

ULUSUN EN BÜYÜK BAYRAMI

Cumhuriyet Bayramının ulusun en büyük bayramı olduğunun altını çizen Çelebi,  “Bu önemli günde Türkiye Cumhuriyeti halkı, ümmetlikten ulus olma, millet olma aşamasına, kul olmaktan birey olma aşamasına, eğitimde-öğretimde medreseden, zaviyeden çağdaş eğitim sistemi aşamasına geçmiştir. Bu önemli gün Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini teşkil etmektedir. Siyasal iktidar böylesine önemli bir günü halkımızın aklından çıkarmak, unutturmak istemektedir ama başarılı olamayacaktır. Sonsuza dek Cumhuriyet Bayramı, Cumhuriyet değerleri yaşayacak, yeniden inşa edilecektir” şeklinde konuştu.

CUMHURİYETİ YENİDEN, HALKIN EGEMENLİĞİNİ SAĞLAYACAK ŞEKİLDE KURACAĞIZ

Siyasal iktidarın 18 yılda tüm Cumhuriyet değerlerini tahrip ettiğini dile getiren Çelebi, “Ama karşısında çok ciddi anlamda direnen bir kitle var, Türkiye halkı var. Bugün tüm ilçelerimizde bu özel günle ilgili çok önemli kutlamalar yapılmaktadır.  Aldığımız bilgilere göre ilçe örgütlerimizdeki pankartlarla ilgili soruşturma açılıyor. Atatürk’ün ‘Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz’. Egemenliği saraydan alıp halka vereceğiz. Sözünden rahatsız oluyorlar. Rahatsız olmaya devam etsinler. Onları rahatsız etmeye devam edeceğiz ve Cumhuriyeti yeniden kuracağız, tam da halkın egemenliğini sağlayacak şekilde kuracağız” diyerek Adanalıların Cumhuriyet Bayramını kutladı.

CUMHURİYETİ KUTLARKEN ÇOK DAHA GÜZELSİN ADANA!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP İl Başkanlığı’nca düzenlenen Cumhuriyet Korteji etkinliklerine katıldı. CHP İl Binası önünden hareket eden araç kortejine halk yoğun ilgi gösterdi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Duygu Kafe Durağı’na kadar, sevgi gösterilerinde bulunan ve Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Adanalıları selamladı. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Duygu Kafe Durağı’nda toplanan Adanalıların katılımıyla, coşkulu şekilde devam etti. Ellerinde Türk Bayrakları ve Mustafa Kemal Atatürk resimli bayraklarla, marşlar eşliğinde Cumhuriyet Bayramını kutlayan Adanalıların coşkusu ve Cumhuriyete olan bağlılıkları görülmeye değerdi.

Cumhuriyet Korteji’ne CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay, Çukurova Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Özgen, CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, CHP  il ve ilçe yöneticileri, CHP İl kadın ve gençlik kolları başkanları ile yöneticileri ve Adanalılar katıldı.

DOĞUM GÜNÜMÜZ 29 EKİM

Burada halka hitap eden Başkan Zeydan Karalar, “Emperyalizmle savaşın zaferle sonuçlandığı ve Cumhuriyetle taçlandığı, özellikle kadınlarımızın, dolayısıyla hepimizin doğduğu gün olarak adlandırabiliriz 29 Ekim’i. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun! Koronaya rağmen binlerce insanımızla araç konvoyu yapıp kutluyoruz. Sizin gözünüzdeki kararlılığı, heyecanı görünce, Cumhuriyetin sonsuza kadar yaşayacağına inancımız daha bir sarsılmaz hale geliyor. Bugün ülkemizde ne varsa Cumhuriyetin eseridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tüm bunları 15 yılda başarmıştır. Onun devrimleri çağdaş Türkiye’yi meydana getirmiştir. En büyük devrimi ise insan devrimidir. Yani insanımızı ümmetten bireye dönüştürmesidir. 80 yıldır bunu değiştirmeye çalışıyorlar ama bu mümkün olmayacak”

BİR VE BERABER OLDUĞUMUZ SÜRECE CUMHURİYET DİMDİK AYAKTA KALIR

Kendisini dinleyen, marşlara eşlik eden coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Zeydan Karalar, “Bu coşkuya, bu birlikteliğe ihtiyacımız var, birlikte olmaya ihtiyacımız var. Birbirimize sımsıkı sarılmalı, hatalarımız olsa da, güzel yanlarımızı ön plana çıkarmalı ve birlik beraberlik içinde yürümeliyiz. Biz bunu başardığımız sürece Cumhuriyet de dimdik ayakta kalır. 97 yıl önce bugün kadınımız hürriyetine kavuşmuştur. Cumhuriyet; hepimiz için hürriyet, özgürlük, nefes demektir. Elbette bu haklarımızı sonsuza kadar koruyacağız. Bu halk var olduğu sürece, Mustafa Kemal Atatürk ve halkına güvenen bir kardeşiniz olarak, Cumhuriyetin ilelebet payidar kalacağına yürekten inanıyorum. Bize verdiğiniz destek, gösterdiğiniz güven bana müthiş bir çalışma azmi veriyor. Hepinizi çok seviyorum” diye konuştu.

CUMHURİYET DEĞERLERİ SONSUZA KADAR YAŞAYACAKTIR

CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi de, 29 Ekim’in, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun temel direği olan çok önemli bir gün olduğunu söyledi. Mehmet Çelebi, şunları aktardı: “Bu önemli günde Türkiye Cumhuriyeti halkı, ümmetlikten ulus olma, millet olma aşamasına, kul olmaktan birey olma aşamasına, eğitimde-öğretimde medreseden, zaviyeden çağdaş eğitim sistemi aşamasına geçmiştir. Bu önemli gün Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini teşkil etmektedir. Cumhuriyet Bayramı, Cumhuriyet değerleri sonsuza kadar yaşayacaktır. Türkiye halkı hiçbir şeyden çekinmeden, bu özel günü kutlamaya devam etmektedir. Adana’nın 15 ilçesinde Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlanmaktadır.”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -