Adana Güney Haber

Dondurmacıların mesaisi başladı

Dondurmacıların mesaisi başladı
55 views
26 Mayıs 2020 - 3:03

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte dondurmacılar mesai yapmaya başladı. Gece dondurma hazırlayan dondurmacılar, gece hazırladığı dondurmayı gündüz saatlerinde satıyor. Dondurma satışlarındaki yoğunluğun ekim ayına kadar devam edeceğini söyleyen dondurma ustaları, “Havalar ısındıkça satışlarımız artıyor” dedi.

(HABER MERKEZİ)-Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte dondurmacılar mesai yapmaya başladı. Gece dondurma hazırlayan dondurmacılar, gece hazırladığı dondurmayı gündüz saatlerinde satıyor. Dondurma satışlarındaki yoğunluğun ekim ayına kadar devam edeceğini söyleyen dondurma ustaları, “Havalar ısındıkça satışlarımız artıyor” dedi.

Sıcak havada serinlik arayanlar dondurmacılara uğramadan geçemiyor. Dondurma yiyerek serinlemeye çalışan Adanalılar, dondurmanın sıcak havada en değerli besinlerden bir tanesinin olduğunu söyledi. Dondurmanın hem ucuz, hem besleyici, hem de sütlü bir tatlı olduğunu ifade eden Adanalılar, sıcak havalarda bol bol dondurma yediklerini kaydetti.

Adana gibi sıcak memleketlerde dondurmanın büyük ilgi gördüğünü kaydeden Dondurmacı Serdar Katık;  “Adana’da sıcaklıkların artması ile birlikte dondurmaya ilgi arttı. Adana’da zaten Nisan ayı dediniz si dondurma sezonu açılmış olur. Sıcaklıkların da son günlerde iyice artışa geçmesi satışlarımızı da arttırdı. Dondurmada çeşitlilik her geçen gün artıyor. Bundan 10-15 yıl önce sade, limonlu ve kakaolu dondurmalar vardı. Ama artık günümüzde onlarca çeşit dondurma bulunuyor. Elimizden geldiğince, en fazla tercih edilen dondurma çeşitlerini tek tek hazırlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Açık dondurmaların hazır paket dondurmalara göre daha çok sevildiğini belirten Serdar Katık; “Dondurma hem ucuz, hem besleyici ve hem de insanları serinletiyor. Bu nedenle dondurma daha çok yaz döneminde tüketiliyor. Özellikle hava sıcaklığı arttıkça dondurma satışları da artıyor. Özellikle Adana’da insanlar hazır paket dondurmaların yerine açık dondurmaları tercih ediyorlar. Sezona buruk başlasak da şuanda satışlar arttı ilerleyen günlerde de daha da artacağını tahmin ediyoruz.” şekilde konuştu.

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -