Adana Güney Haber

Evinizde, arabanızda eksik olmasın

Evinizde, arabanızda eksik olmasın
106 views
31 Ağustos 2021 - 1:16

Geride bıraktığımız günlerde Türkiye’nin çoğu yerinde etkili olan ve ciğerlerimizi yakan orman yangınları, yangınlar konusunda vatandaşların daha da bilinçlenmesine neden oldu. Olası bir yangın bir durumunda anında müdahale için vatandaşlar yangın tüplerine büyük talep gösterdi.

(HABER MERKEZİ)- Geride bıraktığımız günlerde Türkiye’nin çoğu yerinde etkili olan ve ciğerlerimizi yakan orman yangınları, yangınlar konusunda vatandaşların daha da bilinçlenmesine neden oldu. Olası bir yangın bir durumunda anında müdahale için vatandaşlar yangın tüplerine büyük talep gösterdi.

Yaşanan yangın faciaları sonrasında yangın tüplerine olan talep de arttı. Araçlarda zorunlu olan yangın tüplerinin yanı sıra vatandaşlar evlerinde de bulunması için yangın tüpleri almaya devam ediyor. Yangın tüpü satıcıları ise vatandaşları yangın tüplerini kullanma ve muhafaza konusunda uyarıyorlar.

Yangın tüpü satın alırken dikkatli olunması gerektiğini belirten İsmail Başdoğan; “Yangın tüplerine yaşanan yangın olayları sonrasında büyük talep oldu. İnsanlar artık araçlarında, evlerinde yangın tüplerini eksik etmemeye çalışıyorlar. Ancak yangın tüpü satın alırken dikkatli olunması ve yangın tüplerinin muhafaza büyük önem taşıyor. Bu nedenle satın alınacak yerin yetkili merkez olup olmadığının, tüp kontrollerinin yapılıp yapılmadığının testi büyük  önem taşıyor.” İfadelerini kullandı.

Yangın tüpünün önemli bir ihtiyaç olduğunun da altını çizen Başdoğan; “Yangına ilk müdahale noktasında yangın tüpleri büyük bir görevi üstleniyor. Bu nedenle bizlerin de tavsiyesi yangın tüplerini evinizden, aracınızdan eksik etmeyin. Muhafazası noktasında da yetkili satıcıların sizlere belirttiğini noktalara dikkat ederek muhafaza etmeye özen gösterin.” Şeklinde konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -