izmir escort
hava Orta
DOLAR 18,8142 % % 0.1
EURO 20,4012 % % 0.04
GRAM ALTIN 1.157,81 % % -0,27
ÇEYREK A. 1.893,02 % % -0,27
BITCOIN 437.944 % -3.239
SON DAKİKA

Gürkan: “Dualarımız ve İmkânlarımız İşçilerimizle”

Son Güncelleme :

15 Mayıs 2014 - 17:43

/ 314 views kez okundu.
Gürkan: “Dualarımız ve İmkânlarımız İşçilerimizle”

AK Parti Adana Milletvekili Av. Fatoş Gürkan, “Soma’ da yaşanan maden faciasından dolayı millet olarak yastayız” dedi. 

ADANA (GÜNEY HABER)-  AK Parti Adana Milletvekili Av. Fatoş Gürkan, “Soma’ da yaşanan maden faciasından dolayı millet olarak yastayız” dedi.  Olayla ilgili yazılı bir açıklama yaparak üzüntüsünü dile getiren Milletvekili Gürkan, “Devletimizin ve birçok yardım kuruluşumuzun tüm imkânları seferber edilerek, mahsur kalan işçilerimizin kurtarılma çalışmaları devam etmektedir” ifadesini kullandı.

Soma’da yaşanan acının millet olarak herkesin yüreğini dağladığını ifade eden Gürkan açıklamasında şunları kaydetti.

“Ekmeğini yerin yüzlerce metre altından çıkarmaya çalışan,  ailesini geçindirmek için her türlü riski göze alan vatandaşlarımızdan, böyle elim bir kaza sonrasında yaşamını yetirenlere yüce rabbimden rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza acil şifalar dilerken, şu an yerin altında kurtarılmayı bekleyen işçilerimizin bir an önce sağ salim kurtarılmasını ve aileleri ile buluşmasını diliyorum.

Soma ilçemizde yaşanan acının tarifi mümkün değildir. Bu facia ve yaşanan acı sadece Soma’yı değil tüm ülkemizi derinden sarsmıştır. Şu an ilk önceliğimiz yerin altında mahsur kalan işçilerimizin sağ olarak kurtarılmasını sağlamaktır. Olayın meydana geldiği ilk andan itibaren hükümet yetkililerimiz ve kurumlarımız büyük bir özveri ile kurtarma çalışmalarını yürütmektedir. İnsanüstü gayretlerle kurtarma çalışmalarına katılan görevlilerimiz hayatlarını riske atarak bir an önce yer altında mahsur kalan işçilerimizi kurtarmak için kahramanca mücadele etmektedir. Tüm bu gayretler inşallah mutlu bir sona kavuşur ve beklentilerin aksine birçok vatandaşımız canlı olarak kurtarılır.

Tekrar milletimizin başı sağ olsun. Dualarımız ve tüm imkânlarımız kahraman işçilerimizle beraberdir.”